Haberler

Fiba Grubu’ndan Dikkat Çeken Yenilik: Kurumsal Kimlik ve Logo Yenilendi

Kurumsal kimlik ve logosunu yenileyen Fiba Grup, yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği yeniliklerle dikkatleri üzerine çekti. İletişim merkezli dünyanın yeniliklerine ayak uydurmak isteyen marka, bu çalışmanın bir yenilikten çok daha ötesi, yeni dünya düzenine uyum için atılan bir adım olduğunu vurguladı.

Bilindiği üzere marka, bir Türk şirketidir ve pek çok alan faaliyette bulunmaktadır. Perakende, finans, medya, pazarlama, enerji gibi sektörlerde çalışmalar gerçekleştiren marka, yapılan son değişikliklerle birlikte yeni bir kurumsal kimlik ile logoya ulaştı. Logoda yer alan “Group” ifadesinin kaldırılmasının yanı sıra yumuşak hatlı bir yazı karakteri benimsendi.

Fiba Grubu’n eski kurumsal kimlik ve logosu neydi?

Finans, perakende, taşımacılık, sigortacılık, medya, pazarlama gibi alanlarda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan Fiba Grup, çok uzun süredir çalışmalarda bulunuyor. 1987 yılında faaliyetlerini başlayan marka, uzun süredir aynı logoyu kullanıyordu. Fakat yakın zamanda logo ve kurumsal kimlik değişikliğine gidildi.

Eski logosunda “Group” ifadesi bulunuyordu. Ayrıca keskin köşeli bir yazı karakteri, logonun temelini oluşturuyordu. Bunların yanı sıra “FIBA GROUP” ifadesinin sol kısmında bir dikdörtgen içerisinde uçları dikdörtgenin çizgilerine değen kare yer alıyordu. Dikdörtgen koyu mavi renkteyken kara ise beyaz renkteydi. “FIBA” yazısı siyah, “GROUP” ise gri bir renkle tasarlanmıştı.

Yapılan değişikliklerle birlikte bunların tamamında değişiklikler meydana geldi. Temel olarak büyük bir değişimden ötesini hedefleyen ve iletişim odaklı bir dünyada yer almaya çalıştıklarının vurgusunu yapan Fiba Grup, yeni dünya düzenine bir uyumu hedeflediklerini belirtti.

Yenilikçi kurumsal kimlik ve logo tasarımı

Fiba Grup, yaptığı çalışmalarla kurumsal kimlik ve logo tasarımı güncelledi. Yeni logoda “Group” ifadesi yer almıyor. Bunun yanı sıra küçük harflerle ve yumuşak bir yazı stiliyle tasarlanan “Fiba”nın sol kısmında mavi bir kare bulunuyor. Karenin içerisinde ise uçları karenin kenarlarına denk gelen bir kare daha yer alıyor.

Yapılan çalışmalar neticesinde marka kurumsal kimliği ile logosunda yeniliklere imza atan Fiba Grup, temelinde iletişim bulunduğu yeni dünya düzeninde yerini almaya çalışmakta ve belirtilen düzenle entegre bir çalışma içerisinde bulunmayı hedeflemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu