GirişimlerHaberler

En iyi ve başarılı 10 online eğitim sitesi

Online eğitim siteleri, yüz yüze eğitim alamayacak durumda olan kişilerin başvurdukları eğitim türlerinden bir tanesidir. İnternet üzerinden eğitim veren pek çok web sitesi bulunuyor. Bunların her biri, farklı özelliklere sahiptir ve kullanıcılarına pek çok imkân sunar. Birçoğu, dünyaca ünlü eğitim siteleridir. İşte en iyi ve başarılı 10 online eğitim sitesi!

1. EDX

MIT ve Harvard tarafından oluşturulan çevrimiçi bir eğitim sitesidir. Ücretli ve ücretsiz kurs seçenekleriyle kullanıcılara pek çok alanda eğitim vermektedir.

2. Coursera

Daphne Koller ve Andrew Ng tarafından kurulan coursera, kitlesel çevrimiçi dersler veren bir platformdur. Online eğitimler ile kullanıcıların kendilerini çok çeşitli alanlarda yetiştirmesini sağlayan web sitesi, birçok kategori üzerinden eğitim sunmaktadır.

3. Khan Academy

Dünyaca ünlü bir platform olan khan academy, Salman Khan tarafından 2016 yılında kurulmuştur. Kâr amacı gütmeyen bir platformdur ve herkese ücretsiz eğitim ulaştırmayı amaçlar. Birçok alanda yüzlerce eğitim videosu hazırlanmaktadır. Bu videolar, resmi internet sitesi üzerinden kullanıcılara sunulduğu için web sitesi üzerinden eğitimlere ulaşmak mümkündür.

4. NPTEL

Açılımı National Programme on Technology Enhanced Learning olan nptel, uzmanlık gerektiren konularla ilgili eğitim içerikleri hazırlamaktadır. Bu içerikler, web sitesi aracılığı ile kullanıcılara sunuluyor.

5. ICT IITR

Online eğitim nedir sorusunun cevabı olan ict iitr; sertifika programları, fakülte geliştirme programları ve farklı alanlarda pek çok kursu kullanıcılara sunuyor. Online eğitim konusunda adını duyurmayı başarmış ict iitr, kullanıcıların kendilerini farklı alanlarda geliştirmesini sağlıyor.

6. Codecademy

Java, Python, JavaScript vb. konularda eğitim veren codeacademy, ABD’de kurulan bir çevrimiçi platformdur.

7. Stanford Online

2006 yılında kurulmuştur ve online olarak pek çok alanda eğitim vermektedir.

8. MIT Opencourseware

Massachusetts Institute of Technology’nin lisans ve yüksek lisans programlarındaki ders materyallerini ücretsiz bir şekilde sunan bir web sitesidir.

9. iTunesu Free Courses

MIT ve Stanford gibi üniversitelerin bazı ders ve seminerlerini ücretsiz bir şekilde kullanıcılarla buluşturan bir web sitesidir.

10. Udemy

Udemy, ücretsiz eğitim sunan çevrimiçi web sitesidir. Dil, yazılım, eğitim olmak üzere pek çok alanda eğitim almak isteyenleri ilgili alandaki uzman kişi veya kişilerle buluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu