Haberler

Ücretsiz hosting nasıl alınır? Ücretsiz domain nasıl alınır?

Ücretsiz hosting almak paravan sitelerinizde ya da deneme yapacağınız sitelerde oldukça yararlı olabilir. Ücretsiz hostingler hiçbir ücret ödemeden sahip olduğunuz, kısıtlı özelliklere ve alana sahip olan ama işlerinizi rahat şekilde yapabilmenizi sağlayan hosting türü olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda ücretsiz domain almak da yine sitelerinizi aktif şekilde kullanmanıza yardım olmaktadır.

Bedava Hosting Nedir?

Ücretsiz hosting nasıl alınır sorusundan önce bedava hosting kullanımının ne yararlar sağlayacağı üzerinde durulması yararlı olacaktır. Hosting internet sitelerinin barındığı ve çalışmaları için gerekli olan dosyaların yüklendikleri alandır. Esasında bir tür altyapı olup siteler ile ilgili olan dosyalar bu sunucular üzerinde barınmaktadır.

Günümüzde pek çok hosting çeşidi bulunur. Genelde ise ziyaretçi limiti, boyut ve alt alan adı barındırma gibi özelliklere sahiptir. Hosting özellikleri ne kadar yüksek olursa işlem hacmi ve ziyaretçi sayısı açısından da o kadar avantaj sağlamaktadır.

Ancak yeni kurulmuş ya da çok fazla ziyaretçiye sahip olmayan siteler için yüksek özelliklere sahip olan hosting paketlerine ihtiyaç bulunmaz. Aynı şekilde paravan site yani asıl siteyi öne çıkarmak için paylaşımların yapıldığı site veya çeşitli web sitesi denemelerinin yapıldığı durumlar için bedava hosting alabilirsiniz.

Ücretsiz hostingler sponsorlu şekilde sunulur ve çeşitli özellikleri kısıtlanmıştır. Ancak paravan site kurulumu ya da çeşitli denemeleri yapmak için harika bir fırsat sunarlar. Bu sayede de kullanıcılar için önemli bir avantaj oluşur.

Bedava Hosting Nasıl Alınır?

Ücretsiz hosting nasıl alınır sorusuna yanıt olarak profreehost.com adresi tercih edilebilir. Profreehost kullanıcılar için sınırsız hosting sunmaktadır. Özellikle sınırsız yapısı ve hızlı sistemi ile ücretsiz hostingler arasında öne çıkan bir markadır.

Ücretsiz hosting almak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Siteye giriş yaptıktan sonra kayıt olmalısınız. Bunun için ana sayfada bulunan Register kısmından üyelik işleminizi başlatın.
  • Üyelik esnasında istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girin.
  • Epostanıza gelecek doğrulama kodunu sisteme girin.
  • Hosting olarak kullanacağınız alana isim verin.
  • Hosting kullanıma hazır olacaktır.

Sınırsız disk alanı, sınırsız trafik, kolay kontrol paneli, web site yapıcı, ücretsiz alt domain kullanma gibi özellikleri ile birlikte profreehost son derece işlevsel ve pratik bir kullanım sunacaktır. Hosting’i aldıktan sonra alan adınızı da alarak sitenizi aktif hale getirebilirsiniz.

Ücretsiz Domain Nedir?

Ücretsiz domain nasıl alınır sorusundan önce domain’in ne olduğunun bilinmesi gerekir. Domain ya da alan adı internet sitelerinin giriş için kullanılan adıdır. Her internet sitesinin domain’i vardır ve ziyaretçiler de bu adres üzerinden siteye giriş yapabilir. Genelde com uzantılı olmakla birlikte alan adları org, net, com.tr, org.tr gibi uzantılara da sahip olabilmektedir.

Ücretsiz domain almak için ise cf, ml, ga, tk gibi uzantıları kullanabilirsiniz. Eğer com ve benzeri uzantıları tercih etmek isterseniz bu durumda ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak paravan siteler ya da çeşitli projelere hazırlık yaptığınız siteler için söz konusu uzantılar yeterli olacaktır.

Siteye giriş yaptıktan sonra öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor. Sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha sonra ücretsiz alan adı alma kısmından istediğiniz alan adını yazarak uygunsa yani daha önceden alınmamışsa alan adına sahip olabilirsiniz.

Bedava hosting ve domainler site tasarımı, paravan içerik, çeşitli denemeler yaparak web bilginizi geliştirmek için yararlı olacaktır. Ancak bu şekilde ücretsiz hosting ve domain veren sitelerle büyük sayılacak projeler için değerlendirme yapmamanız tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu