Haberler

En hızlı kargo hangisi? En iyi 8 Kargo Şirketi

En hızlı kargo şirketinin hangisi olduğu günümüzde en çok merak edilen konularında başında gelir. Özellikle Internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlığı yüksek olanlar tarafından en hızlı kargo şirketinin hangisi olduğu yoğun olarak araştırılmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren kargo şirketleri arasında oldukça önemli düzeyde farklar vardır. Yaygın olarak faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin dört bir yanına kargo dağıtım olanağı sağlayan firmalar, en hızlı kargo firmaları arasında yer almaktadır.

En hızlı kargo hangisi 2022?

En hızlı kargo hangisi 2022 yılında merak edenler için sektör içerisinde yer alan kargo firmalarının karşılıklı olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle son dönemde kargo ve taşımacılık sektörünün önemli ölçüde büyümesiyle birlikte bu alanda rekabette yüksek seviyelere ulaşmıştır. Bununla birlikte sektörün başat aktörü olan büyük firmalar, hız bakımından rakiplerine göre çok daha efektif avantajlar vadetmektedir.

PTT Kargo, son dönemde yapılan yatırımlarla birlikte en hızlı kargo şirketi olmaya aday bir konuma ulaşmıştır. Sektörün öncüsü olarak kabul edilen PTT Kargo’ya ek olarak; Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, Mng Kargo, Aras Kargo ve Aramex gibi kargo firmaları da rekabet içerisinde önemli bir role sahiptir. Çok bilinen ve tanınırlık oranı son derece yüksek olan bu kargo firmalarının yanı sıra günümüzde butik olarak faaliyet sürdüren daha düşük bütçeli kargo firmaları da bulunmaktadır.

Türkiye’de en hızlı teslim eden kargo

En hızlı teslim eden kargo hangisi 2022 sorusu kapsamında Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmaları değerlendirmek gerekirse sektörde öncü olan firmaların hız bakımından da önemli avantajlar sağladığı belirtilmelidir. Ayrıca yabancı menşeili olan bazı kargo firmaları da Türkiye’de faaliyet gösteriyor olduğundan bu tarz firmaların gönderim yaparken tercih edilmesi de mümkündür.

Sadece Türkiye’de faaliyet gösteren kargo firmaları baz alınacak olursa en hızlı kargo firmalarının sıralaması şu şekilde yapılabilir. İşte en iyi 8 kargo şirketi:

 1. PTT Kargo
 2. Mng Kargo
 3. DHL
 4. Aras Kargo
 5. Yurtiçi Kargo
 6. Sürat Kargo
 7. Hepsiexpress
 8. Trendyol Express

Gibi firmalar teslimat açısından önemli ölçüde hızlı kargo telimi yapmaktadır. Bazı durumlarda aksaklıklar yaşanıyor olsa da kargoculuk sektöründe öncü olan bu kuruluşlar, müşteri memnuniyeti ilkesi esaslarına göre hizmetlerini sürdürmektedir.

Şehirlerarası en hızlı kargo

Şehirlerarası en hızlı kargo hangisi 2022 kapsamında merak edilen bir diğer önemli konu da şehirlerarası hizmet sağlayan kargo firmaları içerisinde en hızlı teslimatı hangi firmanın yaptığıdır. Belirtilmiş olan kargo firmaları şehirlerarası teslimat yapma konusunda da ön plana çıkmaktadır. Özellikle Türkiye’nin hemen her bölgesinde şubeleri ve aktif personelleriyle faaliyet gösteren firmaların tercih edilmesi ürünlerin en hızlı şekilde adreslere ulaşmasını sağlayacaktır.

Şehirlerarası kargo gönderimi yaparken Express kargo hizmetlerinden faydalanmak çok daha hızlı kargoların adreslere teslim edilmesini sağlayabilir. Bu kapsamda normal kargo taşımacılığına ek olarak farklı kargo seçenekleriyle hizmet veren firmalar tercih edilebilir. Bu tarz hizmetler, standart kargo taşımacılığına göre biraz daha fazla maliyetlidir. Özellikle aynı gün içerisinde teslimat seçenekleri vardır.

PTT Hızlı Kargo

En hızlı kargo hangisi 2022, merak edenler için günümüzde en hızlı şekilde adreslere kargo tesliminde bulunan şirketlerin başında PTT Kargo’nun geldiği söylenebilir. PTT Hızlı Kargo alternatifi ile Türkiye’nin hemen her noktasına kesintisiz ve son hızla teslimat yapmaktadır. Özellikle şehirlerarası kargo teslimatında PTT Hızlı Kargo olanaklarından faydalanarak kısa süre içerisinde kargoların belirtilen adreslere ulaşması sağlanabilir. Özellikle şehir içi kargo teslimatlarında son dönemde ön plana çıkan uygulama temelli kargo firmalarının tercih edilmesi ürünlere son hızla ulaşma konusunda önemli bir avantaj sağlayacaktır.

En hızlı kargo hangisi?

En hızlı kargo hangisi 2022 konusunda merak edilen birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de en hızlı gönderim yapan kargo şirketinin hangisi olduğudur. Bu kritere uygun pek çok büyük kargo şirketi bulunuyor. Bunlardan ilki, yaptığı yatırımlar ile ön plana çıkan PTT kargo.

Bunun dışında hızlı ve kurumsal bir hizmet anlayışına sahip olan kargo şirketi şu şekilde sıralanabilir:

 • Sürat Kargo
 • Yurtiçi Kargo
 • Aras Kargo
 • Mng Kargo
 • Aramex

Bu ve bunun gibi kargo şirketleri, ürünleri ilgili konuma oldukça hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Ayrıca müşteri memnuniyetini ön planda tutmaları, kargoların hasarsız olarak teslimini olanaklı hale getirmektedir.

Hızlı kargo hangisi?

En hızlı kargo hangisi 2022 kapsamında birçok kargo şirketinin kurumsal hizmet verdiklerini söylemek olanaklıdır. Sahip olduğu ilkeler çerçevesinde hareket eden bu kurumlar, kargoları en kısa sürede teslim edebilmek adına yoğun çalışma içerisinde bulunmaktadır. Yurtiçi Kargo, adını duyurmuş diğer kargo şirketleri gibi kargolarını kısa sürede teslim etmektedir.

Genellikle 2-3 iş günü içerisinde teslimatı yapan Yurtiçi Kargo, müşterilerin ürünleri hasarsız bir şekilde almasını sağlıyor. Öte yandan UPS Kargo, pek çok ürünü 24 saat içerisinde teslim ederek ön plana çıkmaktadır.

en hızlı kargo şirketleri

En hızlı kargo şirketi

En hızlı kargo şirketi hangisi 2022 sorusu, özellikle alıcıları ilgilendiren konuları bünyesinde barındırmaktadır. İnternet siteleri üzerinden ürün satın alan pek çok kişi, bu ürünlerin kısa sürede gelmesini ister. Bazı kargo şirketleri, teslimatlarını geç yapıyor. Bu ise alıcılar arasında huzursuzluğa neden oluyor. Peki ama hızlı bir şekilde teslimat yapan kargolar arasında ön plana çıkanlar hangileri?

Daha önce de ifade edildiği üzere PTT Kargo hem teslimattaki hızı hem de başarısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 3 Temmuz 2008 tarihinde PTT, kargo hizmetlerine başlamıştır. 2008’den beri kargo hizmetlerini sürdüren PTT, bu alanda kendisini çok geliştirmiştir. E-mail, SMS ve web sitesi üzerinden kargonun nerede olduğu görülebilmektedir.

En hızlı giden kargo

En hızlı giden kargo hangisi 2022 kapsamında alıcılar, birçok konuyu merak etmektedir. Bunlardan biri de hangi kargonun teslimatlarını ne kadar hızlı yaptığıdır. Hızlı yaşamanın ön plana çıktığı günümüz dünyasında internet üzerinden alınan ürünlerin kısa sürede teslim edilmesi çok önemlidir. Bu durum, alıcıların en hızlı kargolara yönelim göstermesine neden olmaktadır.

En hızlı giden kargo kategorisinde birçok önemli şirketin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birisi Aras Kargodur. 1989’da faaliyetlerine başlayan Aras Kargo, çok uzun zamandan beridir kargo taşımacılığı yapıyor. Web sitesi üzerinden alıcıların kargo takibi yapabilmesini sağlayan teknolojik alt yapıya sahiptir.

Bunun yanı sıra alıcılar, kargo alımında herhangi bir karışıklık olmaması adına bilgilendirilmektedir. Güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışını benimseyen Aras Kargo, müşterilerine kargolarını en kısa sürede ulaştırmak için yoğun bir çalışma içerisindedir.

 

Hangi kargo daha hızlı?

En hızlı kargo hangisi 2022 sorusu kapsamında hangi kargonun çok hızlı olduğu merak konusu oluyor. Kargo sürecinde yaşanan problemler, müşterilerin farklı kargo şirketlerine yönelmesine sebebiyet vermektedir. Bu durum, kargo şirketlerinin titiz bir çalışma içerisinde bulunmasını sağlamaktadır. Özellikle adını duyurmuş büyük kargo şirketleri, kargoların hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırılması için profesyonel hizmet sunmaktadır.

Aras Kargo, PTT Kargo, Sürat Kargo, Mng Kargo; en hızlı teslimatı yapan kargo şirketleri arasında yer almaktadır. Ayrıca müşterilere kargolarıyla ilgili detaylı bilgi vermek adına SMS ve e-mail kanalı kullanırlar. Böylelikle hem müşteri bilgi sahibi olur hem de kargo şirketi, kargoların takibin daha kolay bir şekilde yapar.

En hızlı giden kargo hangisi?

En hızlı giden kargo hangisi 2022 sorusu, e-ticaret üzerinden alışveriş yapılan bir dönemde çok önemlidir. Alınan ürünlerin sorunsuz bir şekilde teslim alınması, müşterinin güvenini arttırır. Bu durum, ilgili kargo şirketinin ön plana çıkmasını ve diğer şirketler arasında ön plana çıkmasını sağlar.

Uzun yıllardan beri sektörde yer alan kimi kargo şirketleri, teslimatlarını hızlı ve profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Böylelikle, potansiyel müşteri sayısı artmakta ve ilgili firma, satış oranlarını arttırmaktadır. Yurtiçi Kargo, Trendyol Express, Hepsiburada Express, Sürat Kargo, Mng Kargo başta olmak üzere birçok kargo şirketi, müşterilerin güvenini hızlı teslimat ile kazanmıştır.

En hızlı kargo şirketi hangisi?

En hızlı kargo şirketi hangisi 2022 sorusu kapsamında tek bir kargo şirketini söylemek mümkün değildir. Çünkü oldukça kaliteli hizmet veren birden fazla kargo şirketi bulunmaktadır. Müşteriler, güvenirliklerini kanıtlamış bu şirketlerden herhangi birini tercih edebilir. Hem kargo gönderimi hem de kargo alımını sorunsuz bir şekilde yapabilir.

En hızlı evrak gönderme

En hızlı evrak gönderme hangisi 2022 sorusu dahilinde evrak gönderimini en hızlı yapan kargo şirketlerini tanımak da önemlidir. Özellikle iş başvurularında çeşitli kurumlar, kargo ile evrak alımı yapmaktadır. Bu durumda, belirlenen süre içerisinde evrakların sorunsuz bir şekilde gönderilmesi gerekir. Aras Kargo, Mng Kargo, Yurtiçi gibi kargo şirketleriyle evraklarınızı ilgili kurumlara zamanında teslim edebilirsiniz.

En Hızlı Kargo Kaç Günde Gider?


0-600 km mesafeye kadar taşınacak gönderilerde en az 1, en fazla 3 iş günü içerisinde teslim şubesine ulaştırılır. 600-1200 km’lik mesafelerde ise en az 2, en fazla 4 iş günü içerisinde gönderiler teslim şubesine ulaştırılmış olur. Teslim şubesinde mesai saatleri içerisinde dağıtımlar gerçekleştirilir.


En Hızlı ve Güvenilir Kargo Hangisi?

Kargo şirketlerinin hizmet politikaları birbirinden farklıdır. Trendyol Express, PTT Kargo, Hepsijet, DHL; en hızlı ve güvenilir kargo şirketleri arasında yer alıyor. Her bir kargo şirketinin benimsedikleri şirket hizmet politikası birbirinden farklıdır.

En Hızlı Kargo Nedir?
 

Kargo şirketleri, hizmet politikaları çerçevesinde gönderileri oldukça hızlı bir şekilde hedef konuma ulaştırır. Genellikle 3-5 iş günü içerisinde kargo teslimatı yapılır. Teslimatın kısa sürede yapılması, kargo şirketinin müşteri gözündeki itibarını arttırır.

Kargo Kaç Günde Teslim Eder?
 

Gönderi teslimatı ilgili kargo şirketine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 3-5 iş günü içerisinde gönderiler, belirlenen hedefe ulaştırılır. Beklenmedik aksaklıklar, teslimatın uzamasına neden olabilir.

Türkiye’de en hızlı kargo hangisi?

Türkiye’de en hızlı olduğu bilenen kargo şirketlerinin başında DHL, PTT Kargo, Yurtiçi Kargo gelir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu