Haberler

Netflix’in Yeni Girişimi: Netflix Games Nedir?

Netflix Games, son zamanların en çok aranan kavramlarından biri oldu. Netflix’in yeni girişimi olan Netflix Games, birçok farklı oyunun yer aldığı bir platform. Netflix, hatırlanacağı üzere yakın zamanda oyun sektörüne giriş yaptığını duyurmuştu. İlk başlarda yalnızca Android cihazlardan erişim sağlanan Netflix Games, artık iOS cihazlardan da erişilebilen bir platform oldu. Şu anda oldukça sınırlı sayıda oyun bulunsa da ilerleyen zamanlarda platformda daha çok oyunun yer alacağı da belirtildi.

Netflix Games nedir?

Netflix Games nedir sorusu, özellikle Netflix kullanıcılarının cevabını merak ettiği sorulardan biri. Birçok kullanıcı, Netflix hesaplarına giriş yaptıklarında, oyunların bulunduğu bir alanın, platform içerisinde yer aldığını fark ettiği için bu konuda detaylı bilgi edinmenin önemli olduğunu düşünmektedir.

Birçok oyun, halihazırda platformda bulunuyor. Bu oyunların sayısı şu anda sınırlı olsa da ilerleyen dönemlerde bu oyunlara yenilerinin katılacağı biliniyor. Netflix, konuyla ilgili açıklamalarda da bulundu. Yapılan açıklamalarda farklı kategoride pek çok oyunun kullanıcılara sunulduğunun altı çizildi.

Akıl oyunları, fiziksel oyunlar ve hatta Squid Game oyunları; Netflix Games aracılığıyla kullanıcılarla buluşuyor. Temel olarak üyelerinin hayatlarına eğlence katmak istediklerini belirten Netflix, bu konudaki ilk çalışmalarının oluşturdukları platform olduğunu ifade etti. Peki ama Netflix Games’e erişim sağlamak isteyen kişilerin yapması gerekenler nelerdir?

Netflix Games’e erişim nasıl sağlanıyor?

Netflix Games’e erişim nasıl sağlanıyor sorusu, son haftalarda cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Netflix’te üyelikleri bulunan kullanıcıların tamamı, platformda yer alan oyunları oynayabiliyor. Bu noktada, Neflix’te üyelik açmanın zorunlu olduğunu belirtelim.

Fakat şunu belirtmekte fayda var: Platformda ekstra ücretler bulunmadığı gibi reklam veya uygulama içi satın almalar da yer almayacak. Oyunseverler platforma giriş yaparak mevcut oyunlardan herhangi birini oynayarak keyifli vakit geçirebilecek. Netflix’in oyun sektöründeki ilk çalışması olan Netflix Games, halihazırda pek çok kullacının dikkatini çekmiş durumda. Peki, platformda kullanıcılar hangi oyunları oynayabilecek?

Netflix Games oyunları neler?

Netflix Games oyunları neler merak edenler için farklı kategoride pek çok oyunun platformda bulunduğunu ifade etmek olanaklıdır. Kullanıcılar halihazırda şu beş oyundan herhangi birini dilediği gibi oynayabilir:

 • Teeter Up (Frosty Pop)
 • Card Blast (Amuzo & Rogue Games)
 • Shooting Hoops (Frosty Pop)
 • Stranger Things: 1984 (BonusXP)
 • Stranger Things 3: The Game (Bonus XP)

Yukarıda belirtilen her bir oyun, kullanıcıların keyifli vakit geçirmesi için seçebilecekleri oyunlar arasında yer alıyor. Şu anda, oyun sayısının bir hayli az olduğu görülüyor. Fakat zamanla bu oyunlara yenilerinin ekleneceği ve çok daha geniş bir oyun kategorisi içerisinden arz edilen oyunların seçilebileceği düşünülüyor.

Netflix Games’e giriş ücretli mi?

Netflix Games’e giriş ücretli mi sorusu, platformda yer alan oyunlara ilgi duyanların merak ettikleri sorulardan birisidir. Öncelikle belirtmek gerekir ki platformda bulunan oyunlar, yalnızca üyeler tarafından oynanabilir. Bu noktada Netflix hesabı olmayan kişilerin, var olan üyelik planlarından herhangi birini seçerek platformda hesap oluşturmaları gerekecektir.

Netflix’t temel olarak 3 üyelik planı bulunuyor. Bu planlar ise şu şekildedir:

Temel

 • Ayda 26,99 TL’lik bir ödeme sunar.
 • İstediğiniz telefon, tablet, bilgisayar ya da TV’den giriş yapabilirsiniz.
 • Aynı anda tek kişi cihaz üzerinden giriş yapılabilir.
 • SD video kalitesinde dizi-film izlenebilir.

Standart

 • Ayda 40,99 TL’lik bir ödeme sunar.
 • İstenilen cihazdan giriş yapılabilir.
 • Video kalitesi full HD’dir.

Özel

 • Ayda 54,99 TL’lik bir ödeme sunar.
 • İstenilen cihazdan sorunsuz giriş yapılabilir.
 • Video kalitesi en iyi-ultra HD’dir.

Yukarıdaki planlardan birini seçerek Netflix üyeliğinizi gerçekleştirebilir, Netflix Games platformuna erişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu