Haberler

Instagram algoritması değişti! İşte detaylar

Instagram algoritması 2021 yılında yapılan güncellemeyle birlikte yeni video akışı düzenine geçti. Bu güncelleştirme sonrasında artık kullanıcılar haber akışında tam ekran videolar izleyebilecek. Instagram’ın müdürü Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya göre İnstagram’ın yedi hedefi TikTok benzeri bir uygulamaya dönüşmek. Dolayısıyla Instagram algoritması değişti 2021 tarzında sunulan haberler büyük oranda gerçeği yansıtıyor gibi görünüyor. Algoritmada yapılan küçük değişiklikler sonrasında artık kullanıcılar haber akışında tam ekran videolar izleyebilecek. Mosseri tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda İnstagram kullanıcılarının daha fazla video içeriğe ulaşabileceği de belirtildi. Bu kapsamda Instagram algoritması 2021 yılı için nasıl olacak? Söz konusu güncelleme ile birlikte uygulamada neler değişecek? Gibi sorular İnstagram kullanıcıları tarafından son derece merak ediliyor.

Instagram Algoritması Değişti 2021

Instagram algoritması değişti 2021 yılı için haberler gündemde yerini korurken, Mosseri tarafından yapılan açıklama bu haberleri doğrular nitelikte. Mosseri açıklamalarında Instagram’ın artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmadığının altını çizdi. Aynı zamanda istatistikleri de paylaşan Mosseri, Instagram’ın en önemli rakiplerinin Youtube ve Tik Tok olduğunu belirtti. Özellikle İnstagram kullanıcılarının yoğun şekilde Tik Tok uygulamasına kaydığının üzerinde duran Mosseri, Tik Tok’un çok ciddi rakip olduğunu belirtti.

Mosseri yaptığı açıklamalarda Tik Tok uygulaması gibi kısa video içerik üretimini destekleyen uygulamaların daha çok tercih edildiğinin de altını çizdi. Dolayısıyla Instagram algoritması değişti 2021 güncellemesinden sonra Instagram’ın büyük oranda Tik Tok ile benzer çeşitli niteliklere sahip olması bekleniyor. Instagram’ın 2020 yılı kapsamında gerçekleştirdiği bir diğer güncelleme olan Instagram Reels özelliği de yine kullanıcıların kısa video içeriklere kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamıştı.

Instagram Algoritması 2021

Instagram algoritması 2021 güncellemesinin ne zaman uygulama kapsamına dahil olacağı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Instagram müdürü Mosseri yapmış olduğu açıklamalarda güncellemenin ne zaman gerçekleşeceğine dair bilgi vermezken tahminini paylaştı. Mosseri’ye göre söz konusu güncelleme bu yıl içerisinde kesinlikle gerçekleşecek. Önümüzdeki bir iki ayın güncelleme için uygun olduğunun altını çizen İnstagram müdürü, bu dönemde güncellemenin uygulanmasının yüksek ihtimalli olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu