GirişimlerHaberler
Trend

Jetklinik sağlık uzmanı ve hastaları “Online Randevu” ile buluşturuyor

Salgın, eğitimden ticarete pek çok alanın ciddi şekilde değişmesine neden oldu. Market alışverişleri, yemek siparişleri artık çevrimiçi uygulamalar üzerinden yapılıyor. Eğitimin değişen çehresi ise kendini online eğitim olarak gösteriyor. Tüm bu değişimlerden sağlık sektörünün de payına düşeni almaması beklenemezdi. Jetklinik sağlık uzmanı ve hastaları online randevu ile buluşturuyor. Girişim, özellikle salgın sürecinde riskli görülen hastane, klinik, muayenehane ya da bu noktalara ulaşmak için kullanılacak ulaşım araçlarını tercih etmeyenler için tasarlanmış yeni nesil bir online sağlık platformu olarak sınıflandırılıyor.

Çeşitli sağlık sorunlarına veya şikayetlerine sahip kişiler için özellikle bugünlerde bir sağlık uzmanı ile görüşmek, sanılandan daha zorlu bir hal alabilir. Etkili bir tedavi için ise, sağlık uzmanı ve hastanın mülakatı şart. Günümüz teknolojisi, salgın nedeniyle daha zorlu bir hâl almış olan sağlık uzmanı – hasta randevusu konusunda kullanıcılara büyük kolaylıklar sunuyor.

Yepyeni bir dijital sağlık uygulaması olan Jetklinik, sağlık uzmanlarının belli bir onay sürecinden sonra uygulamada yer almalarını sağlıyor. Çeşitli şikâyetlere sahip hastalar ise uygulama üzerinden diledikleri uzman veya sağlık uzmanı ile bir randevu tarihi belirleyip çevrimiçi olarak görüşebiliyor ve şikayetlerinden söz edebiliyorlar. Randevu tarihi, uzman ve hastaların ortak kararı ile belirleniyor. Uygulama hastalar için ücretli ancak uygulamada yer almak isteyen doktor ve uzmanlar için ücretsizdir. Web sitesi üzerinden de şikâyetiniz konusunda ihtisasa sahip sağlık uzmanlarına ulaşma şansınız da bulunuyor.

Jetklinik randevuların yarısı sadece mülakat için

Sağlık uzmanlarını şikayetçi hastalar ile online bir randevu sistemi ile buluşturmayı sağlayan girişim, sağlık sektöründeki ciddi bir ihtiyaca cevap verir niteliktedir. Geçtiğimiz 2018 yılı verilerine göre klinik, muayenehane ve hastanelerde yaklaşık olarak 780 milyon ziyaret gerçekleştirildi ve bu ziyaretlerin yarısından fazlası sadece uzman – hasta mülakatı odaklıydı.

Salgının özellikle sağlık kuruluşlarında ortaya çıkardığı riskler düşünüldüğünde, Jetklinik’in fonksiyon ve hedefi daha iyi anlaşılabiliyor. Girişim, özellikle uzman desteği almak zorunda olan obezite hastalarına hitap ediyor. Zira toplam Türkiye nüfusu’nun %30’u obezite ile karşı karşıya ve bu kişilerin bir kısmı için ulaşım, özellikle de salgın döneminde ciddi bir sorun oluyor. Tüm bu etmenler, yeni dijital sağlık uygulaması Jetklinik’in başarılı bir girişim olma potansiyelini ciddi oranda arttırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu