Haberler

Pratilipi, Krafton öncülüğünde tam 48 milyon dolar topladı

Wattpad mantığında Hint yapımı çevrimiçi hikaye anlatım platformu Pratilipi, 48 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım, ilgililerin Pratilipi üzerinde olmasını sağladı.

Bilindiği üzere Pratilipi, yazarların çalışmalarını farklı platformlarda yayınlamalarına destek olan çevrimi uygulamalardan bir tanesi. Hint yapımı platform, birçok kişinin ilgisini çekmekte ve çeşitli çalışmalar, yazarlar tarafından farklı alanlarda yayınlanarak çalışmaların ön plana çıkması sağlanmakta. Geçtiğimiz günlerde Krafton liderliğinde tam 48 milyon dolar toplayan Hint yapımı Pratilipi, ilgilerin odağı haline geldi.

Yedi yaşındaki Pratilipi adlı girişim, kısa sürede pek çok yazarı bünyesine aldı

Platform, ilk başta birkaç yazarın hikayelerini birkaç Hint dilinde yayınladığı bir görünüme sahipti. Yazarların hikayeleri, kullanıcılar tarafından da rahatlıkla okunabiliyordu. Böylelikle yazarlar ile okurlar, aynı platform aracılığı ile bir araya gelmiş idi. Ardından çok daha fazla gelişen Hint yapımı Pratilipi, pazar lideri olabilmek adına balon oldu. Artık platform kapsamında binlerce yazar, hikayelerini oldukça fazla dilde paylaşma imkanı buluyor.

Gelişmelerini sürdüren ve pek çok yazar ile okuru bünyesinde bulunduran platform, şu anda büyük bir ilgi görmekte ve ön planda yer almaktadır. Bilindiği üzere Pratilipi’nin ilk dönem destekçilerinden biri Nexus Venture Partners. Firmanın müdürü, ilk zamanlardan beri Pratilipi’nin büyüme hikayesinin bir parçası olduklarını belirtti.

Pratilipi, tam 48 milyon dolarlık bir yatırım aldı

Pratilipi’nin aldığı yatırım ve yatırımın büyüklüğü, pek çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Güney Koreli oyun devi olan Krafton, Pratilipi’nin D Serisi turunu yönetmiş ve platformun bugüne kadarki artışının 78.8 milyon dolar olmasını sağlamıştır.

Güçlü bir ekip ile yazar ve okurların buluşmasını sağlayan girişimin almış olduğu yatırım, birçok kişinin dikkatini üzerine çektiği için konunun ön planda yer aldığını ifade etmek olanaklı. 48 milyon dolarlık yatırım ile Pratilipi, çalışmalarını çok daha profesyonel bir şekilde sürdürme şansı elde etmiş durumda.

Bir kitap ya da web dizisine dönüşebileceği düşünülen yazılar, özel algoritmalar kullanılarak yazarlardan satın alınıyor. Bu durum, girişimin ön planda yer almasını ve pek çok yazarın ilgisini çekmesini sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu