Blog

Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Markalar

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar, aslında tüketicilerin çok daha bilinçlenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok kişi, hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde bulunan markalara yönelmekte ve bu markaların ürünlerini satın almaktadır. Creulty free markalar, oldukça özel bir çalışma sergileyerek deneylerinde kesinlikle hayvanları kullanmıyor. Bu noktada belirtmek gerekir ki aslında bu markaların sundukları ürünlerin fiyatları o kadar yüksek değil. Bu sayede, bu tür ürünlere herkesin rahatlıkla ulaşabildiklerini söylemek olanaklıdır. Peki hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar hangileridir?

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar nasıl anlaşılır?

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar nasıl anlaşılır sorusu oldukça önemlidir. Birçok tüketici, ilgili markanın hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadığını anlamanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Aslında creulty free markalar rahatlıkla anlaşılabiliyor. Bunun için birtakım hususlar bulunmakta olup bu hususları şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • “Not Tested On Animals” yazısının bulunduğu logo, “hayvanlar üzerinde denenmemiştir” logosu olarak kullanılmaktadır.
 • Üzerinde belirtilen logo bulunan bir ürün, hayvanlar üzerinde deney yapılmadığını anlatmaktadır.

Belirtilen logo dışında, kullanılan farklı logolar da bulunsa da genel olarak bu logonun ürünler üzerinde yer aldığını söyleyebiliriz. Yani bir ürünü almadan önce üzerinde “Not Tested On Animals” logosunun bulunup bulunmadığını kontrol ederek ürünü satın alabilirsiniz.

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan ürünler nasıl bulunur?

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan ürünler nasıl bulunur, pek çok kişinin özellikle son zamanlarda cevabını merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Birçok kişinin aklında, bu tür ürünlere erişimin zor olduğuna dair bir fikir bulunmakla birlikte aslında hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalara erişim bir hayli kolaydır.

İnternet üzerinde yapılan araştırmalar, hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesine erişimi kolaylaştırmaktadır. Listeye dahil edilebilecek birçok markanın bulunduğunu ve bu markaların ürünlerine zahmetsizce ulaşılabileceğini söylemek olanaklıdır.

Hayvanlar üzerinde deney yapan markalar hangileri?

Hayvanlar üzerinde deney yapan markalar hangileri, merak edilen sorulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere her marka aynı duyarlılığa sahip olmadığı için hayvanlar üzerinde deney yapan markalar 2021 kapsamında birçok markanın listede yer aldığını söyleyebiliriz. Hayvanlar üzerinde deney yapan markalar listesi içerisinde yer alan markaları şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 • Amway
 • Colgate
 • Zara Kozmetik
 • Pure Beauty
 • Avon
 • Glam & Glow
 • Fresh

Hangi markalar hayvanlar üzerinde deney yapıyor sorusu kapsamında, yukarıdaki markaların dikkatleri üzerine çektiğini söylemek mümkündür. Bu bağlamda, Colgate hayvanlar üzerinde deney yapıyor mu sorusunun cevabını merak edenler için olumlu bir cevap vermek olanaklıdır. Colgate de birçok marka gibi hayvanlar üzerinde deney yapmaktadır. Bunun yanı sıra ön planda bulunan başka büyük markalar da hayvanlar üzerinde deney yaparak ürünlerini geliştirmektedir.

Hangi markalar hayvanlar üzerinde deney yapmıyor?

Hangi markalar hayvanlar üzerinde deney yapmıyor sorusunun cevabı olarak hem Türkiye’de hem de farklı ülkelerde satışta bulunan pek çok markanın bulunduğunu söyleyebiliriz. Creulty free markalar, hayvanları ürünlerin üretimi sırasında kesinlikle denek olarak kullanmamaktadır. Bu nedenle bu tür markaların çalışmaları ve sundukları ürünlerin çok değerli olduğu bilinmektedir.

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar, farklı ürünleri müşterilerine sunmaktadır. Özellikle bakım ürünlerinde hayvanların denek olarak kullanılıp kullanılmadığı, oldukça önemli konulardan bir tanesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu nedenle hayvanlar üzerinde deney yapmayan şampuan ve cilt bakım ürünlerinin hangileri olduğuna dair araştırmalar yapılmaktadır.

Creulty free markalar içerisinde yer alan markalardan en dikkat çekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Essence
 • Siris BB Cream
 • Note
 • Eyüp Sabri Tuncer
 • Otacı
 • Tresan
 • Sleepy
 • Flormar
 • Bebak
 • Nyx
 • Urban Care

Belirtilen markalar, ürünlerin üretimi esnasında hayvanları denek olarak kullanmamaktadır. Yani denilebilir ki bahsi geçen her bir marka, üretimlerini etik şartlar altında yapmaktadır.

Siris BB Cream

SS BB Cream, hayvanlar üzerinde deney yapmamaktadır.  Bu sayede dikkatleri üzerine çektiğini söylemek mümkündür.

Essence

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde yer alan bir diğer marka Essence’dir. Uygun fiyatlara sahip olan Essence, en ulaşılabilir markalardan biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Note

Pek çok kozmetik mağazasında bulunabilen Note markası ürünleri, birçok ürüne göre uygun fiyatlıdır. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Otacı

Sabun ve şampuan olmak üzere birçok ürüne ev sahipliği yapan Otacı markasının ürünlerine ulaşım bir hayli kolaydır. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan şampuan ve sabun ürünlerine sahip olan Otacı, ürünlerini etik şartlar altında üretmektedir.

Eyüp Sabri Tuncer

Önceden yalnızca kolonyalarıyla ön plana çıkan Eyüp Sabri Tuncer markası, farklı ürünlere de ev sahipliği yapmaktadır. Son dönemlerde duş jeli ve sabun üretiminde de bulunan marka, aynı zamanda hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde yer almaktadır.

Bebak

Bebek bakımında dikkat çeken markalardan bir tanesi olan Bebak, acı bademli ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olduğu için talep gördüğünü söyleyebiliriz.

Flormar

Kozmetik ürünleriyle ön plana çıkan Flormar, hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde bulunmaktadır. Birçok markaya göre ürünleri çok daha uygun fiyatlıdır. Bu sayede ürünlere ulaşım ve satın alma noktasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etmek mümkündür.

Sleepy

Creulty free markalar listesinde bulunan Sleepy, organik ve temiz ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tresan

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar listesinde yer alan Tresan, bitkisel bazlı ürünleriyle birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Nyx

Kozmetik ürünlerin üretim ve satışında bulunan Nyx, hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan bir tanesidir. Ayrıca ürünleri pek çok kozmetik mağazasında yer alıyor.

Urban Care

İlgi çeken kozmetik ürünlere sahip olan Urban Care, hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar içerisinde yer almaktadır. Birçok farklı ürün grubunda kaliteli ürünleriyle ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu