Haberler

Genç girişimciler için şirket kurma maliyeti

Genç girişimciler için şirket kurma maliyetleri girişimciler için her geçen gün artan popülaritesi ile son birkaç yıldır en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Belirli kriterleri taşıyan girişimcileri devlet destekler ve çeşitli kaynakları kullanmalarına olanak sağlar. Genç girişimciler 18 ila 29 yaş arası olmalıdırlar. Bu yaş aralığındaki herkes devlet tarafından sağlanan genç girişimci destek programlarından faydalanabilirler. Genç girişimciler için şirket kurma maliyeti ile ilgili bilgiyi bu yazımızda bulabileceksiniz.

Genç girişimciler nelerden faydalanabilir?

Ekonominin sürdürülebilir olması ve kalkınması için devlet genç girişimcileri desteklemektedir. Bu bağlamda sürekli yenilenen teşvik paketleriyle genç girişimciler desteklenir. Böylece girişimcilik sektörü hareketli olur ve diğer sektörlerinde gelişmesine olanak sağlar. Örneğin yeni bir girişimci, yeni kurduğu şirket için matbaaya kartvizit siparişi verecektir. Buda matbaanın iş yapmasını sağlayacaktır. Matbaada toptancısından kartviziti basabilmek için kağıt satın alacaktır. Bu döngü böyle devam edecektir. Devletin girişimleri destekleme sebepleri içerisinde en önemli etkenlerden birisi budur.

Genç girişimci desteklerinden faydalanmak için 29 yaşını aşmamış olmak gerekiyor. Genç girişimciler devletin sunduğu destek ve hibe paketleriyle maddi olarak rahat bir süreç geçirmektedirler. Genç girişimcinin ihtiyacı olacak ofis malzemeleri, bilgisayar, matbaa ve promosyon ürünleri ve diğer araç – gereçler devletin vereceği hibe destekleriyle karşılanabilmektedir.

Şahıs şirketi kurma maliyeti

Şahıs şirketi kurma maliyeti genç girişimciler için oldukça önemlidir çünkü temel giderler girişimcilerin girişimlerine yapacakları yatırım ve alacakları devlet teşviklerini hesaplamalarına olanak sağlayacaktır. Devlet bu hususta ciddi destekler sunmaktadır. 29 yaşından küçük genç girişimciler için Şahıs şirketi kurma maliyeti devlet tarafından desteklenmektedir. Şirket kurulum tarihi itibariyle genç girişimciler şahıs şirketi kurma maliyeti kapsamında 1 yıl boyunca Bağkur ödemezler. Bağkur ödemeleri devlet tarafından karşılanır. Bu genç girişimciler için önemli bir gider kalemidir. Ayrıca 75 bin TL’lik kazanca kadar genç girişimciler gelir vergisinden muaf olurlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu