GirişimlerHaberler

Evermos, 30 Milyon Dolarlık B Serisi yatırımını tamamladı

Girişim haberleri dahilinde yer alan Evermos’un 30 milyon dolarlık B serisini satın alması, pek çok kişinin ilgisini çekti. Endonezya merkezli sosyal ticaret girişimi olan Evermos, önemli hedeflere odaklanmış durumda. Satıcıların sermaye koymadan çevrimiçi mağazalar açmasını ve satış yapmasını isteyen Evermos, bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Girişimcilik alanında atılan adımlar, Evermos’un ön plana çıkmasını sağladı. Ayrıca küçük markaların adlarını duyurmasını amaçlayan girişim, Asia Impact Investment Fund II tarafından yönetilen 30 milyon dolar değerindeki B serisini satın aldı.

Evermos: Helal odaklı sosyal ticaret girişimi

Evermos, Müslüman müşterilere helal ürünler sunma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu nedenle helal odaklı sosyal ticaret girişimi olduğunu söylemek olanaklıdır. Müşterilerin taleplerini karşılamak adına faaliyetlerini gerçekleştiren e-ticaret sitesi, internet üzerinden ürün satışında bulunmak isteyenleri de ortak bir paydada buluşturuyor.

500’den fazla markayla çalışan Evermos; helal sağlık ve güzellik ürünleri, kıyafet, yiyecek ve içecek gibi ürünlerin satışını yapıyor. 2018 yılının kasım ayında Iqbal Muslümin, Ghufron Mustaqim, Ilham Taufiq, Arip Tirta adlı genç girişimciler tarafından kurulmuştur.

Özellikle son iki yılda işlem hacimleri 60 kattan fazla olacak şekilde artmıştır. Evermos, Endonezyalıların %90’nından fazlasının Müslüman olmasından dolayı Müslüman pazarı odak noktası yapmıştır. Bu bağlamda moda alanındaki ürünler, mütevazi bir kimliğe sahiptir. Öte yandan yiyecek ve içecekte helal ürünlerin satışı yapılıyor.

30 Milyon Dolar tutarındaki B Serisini tamamladı

Genç girişimci olarak bilinen isimler tarafından kurulan Evermos, 30 milyon dolar tutarındaki B serisinin tamamını satın almasıyla dikkatleri üzerine çekti. Müslüman müşterilere odaklanan ve bu nedenle helal ürünlerin satışında bulunan Evermos, kısa sürede ön plana çıkma şansı elde etmiştir.

Asia Impact Investment Fund II tarafından yönetilen UOB Venture Management’te 30 milyon dolarlık B serisini satın alarak önemli faaliyetler gerçekleştirebilmek için ciddi bir yatırım kazanmıştır. Aynı seride MDI Ventures, IFC, Telkomsel Mitra Innovation de bulunuyordu. Bu yatırımcılar arasında ön plana çıkan platform, çok ciddi bir yatırımın kazananını oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu