Girişimler

Threadit ile proje yönetimi ve etkileşim çok daha hızlı

Salgın, sadece ülkemizde değil tüm dünyada takım çalışmasının şekil değiştirmesine yol açtı. Video sohbet uygulamaları belki de bu yüzden uzaktan çalışan takımlar için çok daha önemli hale geldi. Area 120 tarafından geliştirilmiş Threadit, uzun e-mail gönderileri yazmak yerine üzerinde çalıştığınız proje ya da göreviniz ile ilgili gelişmeleri, kısa videolar halinde ekip arkadaşlarınız ile paylaşmanızı sağlayarak “evden” – “remote” çalışan kişilerin önemli ihtiyaçlarından birisini karşılamayı başarıyor.

Area 120 tarafından geliştirilen eklenti, özellikle proje yönetimi ve “evden çalışma” konseptini benimsemiş firma ve çalışma grupları için ideal. Geliştirici Area 120’ nin Shoploop, Gamesnacks gibi projeleri de, benzer özelliklere sahip. Örneğin Shoploop, e-ticaret siteleri için geliştirilmiş bir uygulama ve yine kısa videoları kullanarak potansiyel müşterilerin, satın almayı düşündükleri ürünü çok daha kısa bir sürede inceleyebilmelerini sağlıyor. Geliştirici firma Area 120 imzasını taşıyan bir başka servis olan Byteboard ise, yazılım firmalarının teknik mülâkatları görüntülü bir şekilde yapmasına imkân veriyor.

Threadit ile uzun rapor ve e-mailleri unutun

Tamamen ücretsiz olan Threadit eklentisi bilgisayar, akıllı telefon veya tabletinizin kamerası sayesinde e-mail gönderilerinize kısa video klipler eklemenizi sağlıyor. Tamamen ücretsiz olan eklenti, temelde bir Google Chrome ile birlikte çalışıyor ve çalıştırmak için yapmanız gereken, eklentiyi yükledikten sonra aktif hale getirip araç çubuğu üzerinde sabitlemek.

Kısa video gönderileriniz, sizler kaydı tamamladığınızda bir link haline geliyor ve linki yolladığınız herkes çektiğiniz kısa video gönderisini izleyebiliyor. Video gönderilerini e-postalarınıza eklemeniz mümkün. Eklenti, tamamen ücretsiz ve aynı zamanda birden fazla video gönderisini birleştirmenize veya video gönderinizin kimler tarafından görülüp görülmediği bilgisini de sizlerle paylaşıyor.  

Video içeriğin ve kısa videoların iletişim için özellikle yazılı metin içeriklerinden daha işlevsel olduğu düşünülürse, uygulamanın popüler olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Facebook, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya devleri “kısa video” konseptinin kısa zamanda kitleler tarafından sevilmesini sağladı. Özellikle evden çalışan ve mesai arkadaşlarını proje aşamalarından haberdar etmek için düşünülmüş olan Threadit, salgın döneminde uzun e-mail gönderileri yazmak istemeyenler için son derece ideal bir çalışma ve “kısa video” konseptinin kurumsal bir versiyonu niteliğinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu