GirişimlerHaberler

WOT ile güvenilir sitelere giriş yapın

Güvenilir siteler üzerinde gezinmenizi sağlayan WOT (Web of trust), hangi siteye güvenip güvenilmeyeceği konusunda bilgi veren bir web sitesi. Gerçek kullanıcılar, web sitelerini güvenirlik bakımından derecelendirmektedir. Böylelikle güvenilir butikler ve bunun gibi pek çok alanda kullanıcı deneyiminden olumlu puan almış siteler, kullanıcılara sunuluyor. Gerçek zamanlı uyarılar ve güvenlik uyarıları, girilecek olan sitenin ne kadar güvenilir olduğu konusunda bilgi veriyor. Böylelikle kullanıcılar, güvenilir siteyi bulma konusunda çok daha bilinçli kararlar verebiliyor.

WOT Nasıl Çalışır?

WOT nasıl çalışır sorusu kapsamında sistemin çok basit bir mantığı olduğunu söylemek olanaklıdır. Kitle kaynaklı bir yaklaşımı benimseyen WOT, çalışma prensibine bağlı olarak aşağıdaki adımları uygular:

  • Web sitesinde gezinirken ilgili url’de güvenlik kontrolünü sağlar. Daha sonra site güvenlik itibarı veri tabanı ile eşleştirme yapar.
  • Sosyal medya, arama motorları sonuçları, e-posta başta olmak üzere popüler sitelerin yanında, ilgili sitelerin itibar dereceleri görüntülenir. Bu, bir kullanıcının güvenilir siteye yönlenmesini sağlar.
  • Yeşil itibar simgesi ilgili sitenin güvenilir olduğunu ifade eder. Bununla birlikte turuncu itibar simgesi, dikkatli olunması gerektiği ve kırmızı itibar simgesi de potansiyel tehlikeyi belirtir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen çalışma prensibi ile WOT, en güvenilir siteler üzerinde gezinti yapmanızı sağlıyor. Wish güvenilir mi sorusunun cevabını merak ediyorsanız eğer WOT, size bu konuda bilgi verecektir.

Belki de bir villa kiralama sitesi üzerinden kiralama işlemi gerçekleştirmek istiyorsunuz. WOT, güvenilir villa kiralama konusunda da size destek olacaktır.

WOT Hizmet Alanları

Web of trust, kısaca WOT, küresel bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Böylelikle web siteleri, gerçek kullanıcıların deneyimlerine göre puanlanır. Dermoeczanem güvenilir mi merak ediyorsanız eğer, WOT ile tanışarak sitenin ne kadar güvenilir olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra popüler e-ticaret siteleri her ne kadar kullanıcı tarafından belirli bir ilgiye sahip olsa da bu sitelerin de güvenirlikleri test edilmek durumundadır. Örneğin Amazon güvenilir mi sorusunun cevabı, alışverişinizi gönül rahatlığıyla yapmanızı sağlayacaktır. Gerçek kullanıcılar tarafından değerlendirilen ve puanlanan web siteleri için WOT kullanabilirsiniz.

WOT resmi web sitesine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu