Haberler

Telefonunuzdan silmeniz gereken uygulamalar nelerdir?

Telefonunuzdan silmeniz gereken uygulamalar arasında olan; “App Lock Manager”, “Pig Photo”, “Inwell Fitness”, “Horoscope” ve “Lockit Master” gibi uygulamalar, şifre bilgilerinin çalınmasına sebep olabilmektedir. Özellikle Android yazılıma sahip olan mobil cihazlar için son derece tehdit içeren bu uygulamalar, rehber çalma uygulaması olarak da bilinmektedir. Kullanıcıların rehberlerinde yer alan diğer kullanıcı bilgilerini çalan uygulamalar aynı zamanda Facebook şifrelerinin de çalınmasına sebep olmaktadır. Farklı geliştiriciler tarafından üretilen uygulamaların zararlı niteliklere sahip olan üçüncü parti yazılımlar içerdiğinin anlaşılmasının ardından Google Play Store tarafından kaldırıldığı da belirtilmelidir. Telefondan bilgi çalma gibi son derece olumsuz içeriklere sahip olan bu uygulamaların, telefonlardan silinmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.  

Telefonunuzdan Silmeniz Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Telefonunuzdan silmeniz gereken uygulamalar nelerdir? Merak edenler için belirtilmiş olan uygulamalara ek olarak piyasada farklı işlevlere sahip olan birçok zararlı yazılımın yer aldığı da bilinmektedir. Özellikle son dönemde bu tarz zararlı yazılımların Andorid işletim sistemine sahip olan cihazları hedef alıyor olması Android kullanıcılarının yüksek düzeyde telaşlanmasına sebep olmaktadır. Bu kapsamda belirtilen uygulamalara telefonunda sahip olanların kısa sürre içerisinde silmesi gerekmektedir.

Telefondan bilgi çalma uygulaması olarak kabul edilerek son dönemde Google Play Store tarafından tespit edilen başlıca uygulamalar şu şekildedir:

  • Pig Photo
  • Horoscope
  • İnwell Fitness
  • Lockit Master
  • App Lock Manager

Cihazlarında bu uygulamalar bulunanların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak adına acil olarak uygulamaları tamamen kaldırmaları gerekmektedir. Uygulamaları silinmesi için yapılması gerekenler ise oldukça basittir.

Telefonunuzdan Silmeniz Gereken Uygulamalar Nasıl Silinir?

Telefonunuzdan silmeniz gereken uygulamalar nasıl silinir? Sorusu uygulamaların ne denli zararlı olduğunun ortaya çıkmasının ardından hemen herkes tarafından en çok merak edilen soru haline dönüştü. Üstelik belirtilen uygulamalar içerisinde yer alan Horoscope 100 bin, App Lock Manager 50 bin ve Lockit Master 5 bin gibi oldukça yüksek sayıda indirme sayısına ulaşmıştır. Tüm bu zararlı uygulamaların telefonlardan tamamen uzaklaştırılması için “Ayarlar” bölümünde “Uygulamalar” seçeneğine geçiş yapılmalıdır. Burada açılan sayfadan silinecek program seçilerek “Kaldır” butonuna tıklanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu