GirişimlerHaberler

Odiggo’ya 2.2 Milyon Dolar yatırım

Mısır’ın dünyaca ünlü pazaryeri uygulaması olan Odiggo, 2.2 milyon Dolar tohum yatırımı aldı. Her geçen gün hizmetlerini genişleterek büyüyen Odiggo; Plug and Play Vantures, Y Combinator ve 500 Startups girişimleri tarafından tohum yatırımı turunda 2.2 milyon Dolar yatırımla desteklenerek global pazara açılmayı amaçlıyor.

Otomotiv parçalarını ve hizmetlerini araç sahipleriyle buluşturuyor

Son derece özgün bir konsepte ev sahipliği yapan Odiggo pazaryeri; otomotiv parçaları ve hizmetlerini araç sahipleriyle buluşturuyor. Mısır menşeili olan girişim, kısa süre içerisinde Arap coğrafyasında önemli bir atılım gerçekleştirerek hizmet ağını genişletti.

Otomobil parçalarından araç yıkama hizmetlerine, araba aksesuarlarından servis hizmetlerine kadar yüksek sayıda hizmet olanağı sunan uygulama, Mısırlı girişimciler Ahmed Nasser ve Ahmed Omar tarafından geliştirilmişti. Platform son olarak 2.2 milyon Dolar değerinde aldığı yatırımla gündeme oturdu.

Arap coğrafyasında geniş hizmet ağı

Başlangıçta sadece Mısır’da kullanılan ve yoğun ilgi gören Odiggo pazaryeri daha sonra genişleyerek Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ı da hizmet ağı içerisine dahil etti. İş modeli olarak komisyon modelinin benimsendiği pazaryeri uygulaması, tüm tedarikçilerden işlem hacmine göre %20 oranında komisyon talep ediyor. Bununla birlikte Odiggo tedarikçilere, aralıksız hizmet sağlayabilecekleri ve faaliyet alanlarını kapsayan alanda şube sahibi olabilme imkanı sağlayarak devasa bir etkileşim ağı vadediyor.

3 farklı girişimden toplamda 2.2 Milyon Dolar tohum yatırımı

Plug and Play Vantures, 500 Startups ve Y Combinator girişimlerinden toplamda 2.2 milyon Dolar değerinde tohum yatırımı alan Odiggo, gözünü global pazara açılmaya hazırlanıyor. Girişimin geliştiricisi ve aktif olarak CEO görevini sürdüren Ahmed Omar söz konusu tohum yatırıma ilişkin açıklamalarda bulunarak öncelikli hedeflerinin aktif olarak konumlandıkları hizmet ağı içerisinde tutarlı bir büyüme gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Odiggo’nun almış olduğu yatırımın nasıl kullanılacağına ilişkin soruları da yanıtlayan Omar, elde edilen kaynağın teknolojik gelişimler ve uygulama içi yazılımlarla yönelik kullanılacağının üzerinde durdu. Odiggo pazaryeri pandemi süreci boyunca kullanıcı tabanında %200 oranında büyümeyi başarmıştı. Aynı zamanda platformun ziyaretçi ve tedarikçi sayısında da bir önceki aya oranla yaklaşık olarak %40 oranında artış olduğu tespit edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu