GirişimlerHaberler

GoStudent, online eğitimde kaliteyi artırma hedefinde

Salgın süreci, okulları ve eğitim sürecini de kökten değiştireceğe benziyor. Gelecek nesiller için “yoklama defteri” ya da “sıra arkadaşı” kavramları tarih olabilir gibi görünmektedir. Farklı üretici firmalar tarafından online eğitimi daha kullanışlı ve fonksiyonel kılan web servisleri; uygulama ve yazılımlar bu sürecin en önemli habercileri arasında yer alıyorlar. GoStudent, Avusturya – Viyana’da bulunan EdTech Firması tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcı sayısı giderek büyüyen online eğitim uygulamalarından bir tanesidir.

EdTech tarafından geliştirilen dijital öğrenme platformu sadece okulların değil aynı zamanda kurs ve benzeri eğitim kurumlarının da şu günlerde en büyük ihtiyacı niteliğindedir. 2016 Yılındaki macerasına alanında en iyi öğretmen ve eğitimcileri öğrencilerle buluşturma amacı ile başlayan firma, aldığı 70 Milyon Euro’luk destek ile ilk olarak Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere ve İrlanda gibi ülkelerde büyümeyi hedefliyor. Firmanın, dijital öğrenme platformunu yakın zamanda daha da yaygınlaştırmak için Türkiye ve Yunanistan’ı da hedeflediği de bilinmektedir. Geride bıraktığımız 2020 yılında ise firma bir dijital öğrenme platformu olarak %800’lük bir büyüme hızına sahip oldu.

Hedef; online eğitimde kaliteyi artırmak

Eski sınıf ve öğrencilik alışkanlıklarının online eğitim ile ciddi şekilde değişeceğinden söz etmiştik. Buna karşın GoStudent, sahip olduğu özelliklerle eski moda, alıştığımız sınıf ve derslikleri aratmıyor. Akıllı telefon veya bilgisayar ile yeni nesil dijital öğrenme platformuna bağlanmanız mümkün oluyor ve yeni nesil dersliklerde öğrenciler birbirlerini görüp işitebiliyorlar.

Tüm bu özelliklerine ek olarak dijital kart uygulaması da olan dijital öğrenme platformu, aynı zamanda alanındaki en iyi öğretmenleri dijital ortamda öğrencilerle buluşturma özelliğine de sahip. Bu nedenle girişim, salgın sonrasında yaygın olarak kullanılsa da, özellikle eğitim kalitesi açısından yeterli olamayan online eğitim uygulamaları için ciddi bir alternatif niteliğindedir.

Farklı ve daha kaliteli bir online eğitimi mümkün kılacağını iddia eden GoStudent, artan sermaye ve çalışan sayısı ile ilerleyen günlerde Avrupa’nın 15 ülkesinde aktif olmayı planlıyor. Girişimin Türkiye’de uygulanacağı şehir olarak şimdilik İstanbul belirlenmiştir. Online eğitimi bir üst seviyeye çıkarmayı planlayan girişimin 2021’ in ikinci yarısında ülkemizde de kullanılmaya başlanacağı söyleniyor.

GoStudent Yorum ve Yorumların Nitelikleri

GoStudent yorum kapsamında detaylı araştırma yapıldığında, platformla ilgili bir adet şikayet bulunduğu görülmektedir. Fakat bu şikâyetin yanlış anlaşılmadan meydana geldiği anlaşılmakta olup kısa sürede sorun çözümlenmiştir. Öğrenci ve öğretmenleri güvenilir bir platform üzerinde buluşturmayı amaç edinen GoStudent, eğitim sürecinde köklü bir değişim sağlamayı amaç edinmekte ve bu konuda kullanıcılardan gelen yorumları inceleyerek yenilikçi çözüm anlayışıyla sonuçlandırmaktadır.

GoStudent Nedir? Amaçları Nelerdir?

GoStudent nedir, teknolojinin fazlaca kullanıldığı online eğitim platformunun anlaşılması adına sorulan bir sorudur. GoStudent; Avusturya, Viyana’da yer alan EdTech firmasının geliştirdiği bir platformdur. Okullar başta olmak üzere pek çok eğitim kurumunun ihtiyaç duyduğu online ortam, firma tarafından teknolojik altyapı ile sunulmaktadır. 2016 yılında faaliyetlerini sunmaya başlamış ve alanında uzman eğitmen ve öğrencileri aynı platformda buluşturmuştur. Öğrenciler, internetin bulunduğu herhangi bir ortamdan rahatlıkla derslere erişim sağlayabilmekte ve birbirlerini görüp normal derslik atmosferinde eğitimlerini alma şansı elde etmektedir. Platformun sahip olduğu özelliklerin tamamı, eğitimde yeni bir dönemin başlayabileceği izlenimini sunmaktadır.

GoStudent Ekşi ve Ekşi Yorumları

GoStudent ekşi yorumları, merakları cezbeden hususlar kapsamında yer almaktadır. Ekşi sözlükte başlıkla ilgili henüz oldukça az yorum bulunmaktadır. İki adet yorumda platformla ilgili bilgi verilmiş olup bu yorumlarda kişisel görüşler ön plana çıkmaktadır. Yorumlardan birinde, platformun Türkiye’de de faaliyet göstermeye başladığı ifade edilmiştir. Ayrıca platformun yeni bir oluşum olarak nitelenebileceğinin de vurgusu yapılmıştır. Yorumlar eklendikçe bu alanda güncelleme yapılacaktır ve yorumlarla ilgili detaylar, okuyucularla paylaşılacaktır.

GoStudent Yorumlar Nedir?

GoStudent yorumlar nedir? Platformla ilgili ne şekilde yorum yapılmaktadır sorusu, online eğitim uygulamalarıyla ilgilenen kişiler tarafından merak edilmektedir. Halihazırda platformla ilgili yorumların sayısının bir hayli az olduğu fark edilmektedir. Doğrudan olumsuz bir yorum bulunmamaktadır. Yapılan tek yorum ise iletişim eksikliğinden kaynaklanmıştır ve yapılan yorum, platform yöneticileri tarafından dikkate alınmıştır.

Türkiye Hizmeti

GoStudent Türkiye, oldukça yakın bir zamanda Türk öğrencilere de hizmet vermeye başladı. Platform 2016 yılında Avusturya’da kurulmuştur. Yenilikçi çözüm anlayışları nedeniyle öğretmen ve öğrencileri aynı platform üzerinde buluşturmayı hedeflemiştir. Aldığı yatırımlarla hedeflerine yaklaşan platform, pek çok ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olup Türkiye’de de hizmet vermektedir. Özel ders almak isteyen öğrenciler; platformun WEB sitesine giriş yaparak hangi alanda eğitim almak istediklerini seçebilmektedir. Ardından kaçıncı sınıf için eğitim istediklerini seçmeli ve neden özel ders istediklerini belirlemelidir. Daha sonra iletişim bilgileri eklenerek işlem tamamlanmalıdır. Böylelikle öğrenci, deneme dersine katılmaya hak kazanmakta ve derslerin niteliklerini anlama şansı elde etmektedir.

GoStudent Şikâyet ve Şikâyet Konuları

GoStudent şikâyet konusunda, bir şikâyet sitesinde açılmış yorum olduğu görülmektedir. Bu yorum, iletişim eksikliklerinden kaynaklanan bir sorunu kapsamaktadır. Sorunla ilgili çözümleme, kısa sürede platform yetkilileri tarafından yapılmıştır. Bunun dışında herhangi bir şikâyet bulunmadığı fark edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu