Girişimler

Ziggeo, kısa video gönderilerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor

Seksenli yıllarda müzik klipleri ve televizyonlarının radyoyu sonlandıracağı düşünülüyordu ve “Video Killed The Radio Star” (video, radyo yıldızını yok etti) parçası, hemen herkesin dilindeydi. Günümüzde ise video sohbet, görüntülü gönderi araçları, kısa videolar şarkının kehanetinde olduğu gibi yazılı içeriğe ve gönderilere meydan okuyor. Ödüllü bir video API’ ı olan Ziggeo akıllı telefon, bilgisayar veya tablet kameranız üzerinden video kaydetmenizi, canlı yayın yapmanızı ve her ikisi üzerinde profesyonel video özelleştirmeleri yapabilmenizi sağlıyor. Kullanımı son derece kolay olan eklenti, ilk bakışta basit bir video düzenleme aracı gibi görünse de, sunduğu özellikler oldukça kullanışlı.

Eklenti, ömür boyu 69$’lık bir fiyat etiketine sahip. Yani bir kere ödeyeceğiniz bu tutar ile, bilgisayar veya akıllı telefon kamerası üzerinden video kaydı yapabilir, ışık ve ses seviyelerinde özelleştirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde kullandığımız Google Chrome, Opera, Edge gibi tarayıcılar ile birlikte çalışan eklenti, ses ve ışık seviyesi ile ilgili ayarlamaları ayrı birer monitör üzerinden gerçekleştirmenize olanak veriyor.

Ziggeo Özellikleri İle Kaltura’nın En Ciddi Rakibi

Ziggeo, bilgisayarlara web tarayıcı olarak ya da açık kaynaklı mobil SDK API formu ile Android ve Apple iOS kullanıcılarıyla buluşuyor. Sınırsız video kaydı yapmanızı sağlayan eklenti aynı zamanda internet bağlantısı koptuğunda, video içeriğinin bağlantı tekrar sağlandığında ulaştırılmasını da sağlıyor. Sunduğu “yüz ana hattı” özelliği sayesinde, video gönderi ve içeriklerinin birbirlerine benzemesi ve görsel bir tutarlılık elde edilmesi sağlanmış. “Face Outline” özelliği sayesinde aynı zamanda videonuzda yüzünüzü videoda nasıl konumlandırmanız gerektiğini kolaylıkla görebiliyorsunuz. En yakın rakibi Kalkuta olan eklentinin dikkat çeken diğer özellikleri arasında kapak fotoğrafı seçme, altyazı ekleme ve video kayıt özelliği geliyor.

Kaltura’nın, Ziggeo’nun en yakın rakibi olduğundan söz etmiştik. Günümüzde herhangi bir aracı olmadan video gönderisi aktarımı yapan Kaltura ise Philips, Warner Bros, Nestle ve ülkemizde Turkcell tarafından kullanılıyor.

Buna karşın geliştiriciler yıllar içinde mobil SDK API ve eklenti konusunda attığı sağlam adımları aynı zamanda 2017 Yılında SaaS Awards’ dan aldığı ödülle de taçlandırmayı başarmış. Her yıl, bir servis gibi kullanılan yazılımlar için verilen ödüle, sunduğu güvenli ve bir o kadar da gelişmiş özelliklerle Ziggeo layık görülmüş. Video gönderi ve etkileşiminin çok daha önemli olduğu günümüzde gerek kendiniz gerekse firmanız için sizler de AppSumo Fırsatından faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu