GirişimlerHaberler

Manzara izlemeyi seviyor musunuz?

Güzel manzaralar ile çalışmak isteyenler için geliştirilen bir web sitesi olan Window Swap, farklı manzaralara canlı bir şekilde ortak olmayı mümkün kılıyor. Karantina döneminde geliştirilen uygulama, monoton iş hayatına renk katmayı hedefliyor. Window Swap, manzara videoları izlemek istemeyen, bunun yerine bir kişinin evinden canlı bir manzaraya tanık olmayı arzulayanlar için çok kullanışlı bir uygulamadır.

Window Swap nedir?

Bilindiği üzere son dönemlerde evden çalışmak oldukça yaygınlaştı. Bu ise evde konfor alanı yaratmanın önemini gözler önüne seriyor. Uzun süreli bir evden çalışma programı, çalışanların sıkılmasına neden olabilmekte. Ayrıca istediği manzaraya sahip olamayan kişiler, bu durumun zorluğunu yaşadığı için Window Swap uygulaması geliştirildi. İstediği gibi bir manzara ile çalışmak isteyen kişiler, uygulamanın web sitesi üzerinden istediği kişinin manzarasına ortak olabiliyor.

Singapur’da yaşayan Vaishnav Balasubramaniam ve Sonali Ranjit çifti, ev ortamında çok daha konforlu bir şekilde çalışabilmesi içim Window Swap uygulamasını geliştirdi. Canlı doğa manzaraları ile keyifli bir çalışma ortamı yaratılabilmesi, uygulamanın temel amacı. Karantina projesi olarak adlandırılan çok ilgi gören proje, farklı manzaraları canlı bir şekilde konuk olmayı mümkün kılıyor.

Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan sisteme yayıncı olarak konuk olabiliyor, istediğiniz manzaraya erişim sağlayabiliyorsunuz. Görüntüler canlı olduğu için kendinizi o manzarayı doğrudan seyreden bir kişi gibi hissetmeniz, uygulamanın avantajlarından bir tanesi.

Window Swap neyi amaçlıyor?

Window Swap aslında çok temel bir şeyi amaçlıyor: Bir sisteme katılıp manzarayı canlı olarak izlemek. Bu durum, video kayıtlarından alınamayan tadın ve ferahlığın alınmasını sağlıyor. Uygulama, ilgili mekânda yaşıyormuşsunuz gibi hissetmenizi mümkün kılıyor.

Çalışma ortamınızın havasında değişikliğin farkına varıp çok daha keyifli bir süreç yaşamanız, Window Swap avantajlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Manzara resmi, aslında uygulama ile birlikte canlı bir görüntüye dönüşüyor. Bu nedenle karantina döneminde evden çalışan kişiler için uygulamanın oldukça önemli olduğunu söylemek olanaklı. Ayrıca kullanıcıların empati yeteneğini geliştiren bu uygulama, hayata ve olaylara farklı pencerelerden bakılmasını da sağlıyor.

Window Swap web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu