GirişimlerHaberler

Hayat sigortası girişimi YuLife, 70 milyon dolar yatırım aldı

Fark yaratmayı amaçlayan ve kişilerin çok daha sağlıklı bir hayata yönlenmesini hedefleyen hayat sigortası girişimi YuLife, 346 milyon değerleme ile çıktığı Seri B turunu noktalayarak yüklü miktarda bir yatırım aldı. Hayat sigortası girişimi YuLife, 346 milyon değerleme ile çıktığı Seri B turunu noktalayarak yüklü miktarda bir yatırım aldı.

Bilindiği üzere hayat sigortaları, bireylere pek çekici gelmeyen sigorta türlerinden bir tanesi. YuLife, bu konuda ilgi çeken bir adım attı. Oyunlaştırılmış mobil uygulama deneyimi ile birlikte bireylerin sağlıklı hayata yönlenmesini hedefleyen şirket, Seri B turunu tamamladı.

Hayat sigortasında oyunlaştırılmış mobil uygulama deneyimi

Londra merkezli girişim YuLife, insanları sağlıklı bir yaşama yönlendirebilmek için oyunlaştırılmış mobil uygulamayı tasarladı. Bu tasarım, kağıt üzerinde pek de çekici gelmeyen hayat sigortasının çok daha ilginç bir yapıya bürünmesini sağlayacak. Peki ama YuLife’in temel çalışma prensibi nedir?

Spor yapmak, yürüyüşe çıkmak vb. aktivitelerin her biri, kullanıcılara “yucoin” olarak adlandırılan sanal para kazandırıyor. Bu para; Apple Store, Amazon ve ASOS gibi platformlarda kullanılabiliyor. Platformun müşterisi olan işletmeler, kritik hastalık sigortası ve gelir güvencesi gibi haklardan faydalanabiliyor. Londra merkezli girişim YuLife, statik bir şekilde ilerlemekte olan sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Bu noktada alınan yatırım, hedeflere çok daha emin adımlarla ulaşılabileceğini de gözler önüne seriyor. Peki YuLife’in aldığı yatırım ne kadar?

YuLife, 70 milyon dolar değerindeki yatırım aldı

346 milyon değerlemeyle Seri B turunu noktalayan YuLife, oldukça iyi bir yatırım aldı. Aldığı toplam yatırımın 86.6 milyon dolara ulaşması, şirketin amaçlarına çok daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak gibi duruyor.

YuLife CEO’su Sammy Rubin; alınan yeni yatırımın yeni personel alımları, platform genişletmeleri vb. hususlarda kullanılacağını belirtti. Mevcut durumunda tam 15 milyon dolarlık sigorta teminatı sağlayan YuLife, geçen yıl %1000 büyüme kaydederek ilgilerin odağı haline geldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sammy Rubin, 2.2 trilyon dolar değerindeki sigortacılık sektöründe çok daha fazla büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. Temel mantığı ve çalışma prensibi ile YuLife’in oldukça ilgi çektiğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu