Haberler

İnternet sitesi kurma nedir? Internet sitesi nasıl yapılır?

İnternet sitesi kurma, bir hizmet/ürün/fikrin internet kullanıcılarıyla buluşmasını sağlayan web sitesinin kurulmasını ifade eden bir terimdir. Online alanda aktif olmak isteyen kişiler, hedef kitle ile web sitesi aracılığıyla doğrudan iletişim kurabildiği için internet sitesi kurma bir hayli önemlidir. Potansiyel müşterilere çok daha kolay ulaşılabilmesi için online mecranın verdiği olanaklardan faydalanmak önemlidir. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi, internet sitesi kurma nedir, nasıl yapılır sorularının ön plana çıkmasını sağlar.

Web sitesi nasıl kurulur? 2021

İnternet sitesi kurma nedir, nasıl yapılır sorusu; online dünyada marka/ürün/hizmetini tanıtmak isteyenler tarafından cevabı merak edilen bir sorudur. İşlevsel ve kullanıcı dostu bir web sitesi, global ölçekte faaliyetlerin sürdürülmesine olanak tanır. Web sitesi nasıl kurulur merak edenler için genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamakları ön plana çıkmaktadır:

 • Web sitenizi planlayarak neyi nasıl sunmak istediğinizi belirleyin.
 • Web sitenizin tasarımını yaparak hedef kitle odaklı çalışmalarınızı gerçekleştirin.
 • Kaliteli ve profesyonel içerikler üreterek hedef kitlenin dikkatini çekmeye çalışın.
 • SEO çalışmalarıyla arama motorlarında ilk sıralarda yer alın.

Yukarıdaki hususların her biri, internet sitesi kurma çalışmalarının çok önemli adımları olarak bilinmektedir. İnternet sitesini kendiniz kurmak istemiyorsanız hazır web sitesi alabilir, bu site üzerinde çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte en iyi internet sitesi kurma bağlamında ön plana çıkan web sitelerinden profesyonel tasarımlar için yardım alabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz minvalde bir web sitesine ulaşarak hedef kitleye yönelik çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitesi tasarımı

İnternet sitesi kurma nedir, nasıl yapılır sorusu kapsamında web sitesi tasarımının bir hayli önemli olduğu bilinmektedir. İnternet sitesi kurmak için ilk önce hedef kitlenin belirlenmesi, alan adının alınması gerekir. Bu aşamalar, işin önemli teknik kısımlarıdır. Bir sonraki adım ise tasarım araçlarının seçilerek tasarım aşamasına geçilmesi.

Tasarım kısmında, rakiplerin neler yaptığının incelenmesi gerekmektedir. Rakiplerinizde özellikle dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

 • Mevcut sayfa miktarı
 • Yazı ve fontların hedef kitleye hitap etmesi
 • Fotoğraf, video ve benzeri görsellerin nasıl kullanılıyor olduğu
 • Sitenin hızı
 • Site içerisinde gezinmenin ne kadar kolay olduğu
 • Web sitesinin mobil cihazlarla uyumu

Yukarıdaki hususların tamamı, kendi web sitenizi tasarlarken nelere özen göstermeniz gerektiğini de açığa çıkaracaktır.

Google web sitesi kurma çalışmalarıyla Google arama motorunda ön plana çıkabilirsiniz. Bilindiği üzere arama motorlarında ilk sayfada yer almak, ilgili sitenin organik trafiğini arttıran en önemli belirleyicidir. Bu nedenle site tasarımı sonrasında SEO çalışmalarına ağırlık vermeli ve sitenizin arama motorlarıyla uyum hale gelmesini sağlamalısınız.

Web sitesi açmak

İnternet sitesi açmak nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında bir dizi eylemi zorunlu kılar. Bu eylemler, genel çerçevede aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Web sitenizi planlayarak kendinize somut hedefler belirleyin. Hedef kitlenizi tanımlayarak kime hitap ettiğinizi iyi analiz edin.
 • İlginç ve akılda kalıcı bir alan adı belirleyin. Bu alan adı, web sitenizin kimliği olacaktır.
 • Web sitesi tasarımına odaklanarak nasıl bir site istediğinizi belirleyin.
 • Web sitenizin tasarımını yapın. Profesyonel hazır web sitesi istiyorsanız, bunun için çeşitli internet siteleri sizlere yardım edecektir.
 • Web sitenizi kurun ve hedef kitlenize yönelik çalışmalarınıza başlayın.

Web site kurma ücretsiz mi?

İnternet sitesi kurma ücretsiz mi nasıl yapılır sorusu kapsamında web site kurma ücretsiz mi sorusu ön plana çıkmaktadır. Web sitesi her ne kadar ücretsiz bir şekilde açılabilse de ücretsiz web sitelerinin güvenlik zafiyetleri bulunmaktadır. Bu nedenle ücretli web sitesi açmak, her zaman çok daha güvenilir bir yöntemdir.

Web sitesi açmanın maliyeti nedir?

İnternet sitesi açmanın maliyeti nedir, nasıl yapılır sorusunun bir diğer kapsadığı husus, web sitesi açmanın maliyeti nedir olacaktır. Web site tasarımı ve bir web sitesinde olması istenen özellikler, fiyat konusunda belirleyici olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu