Haberler

Twitter’dan E-ticaretin seyrini değiştirebilecek dev yenilik

Twitter alışveriş özelliği, birçok kullanıcı tarafından uzun süredir bekleniyordu. Kullanıcı beklentilerini değerlendiren Twitter yönetimi, uygulama içerisinde alışveriş özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. E-ticaret alanına yeni bir soluk getireceği düşünülen Twitter alışveriş özelliğiyle, kullanıcıların uygulama için satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek. Twitter’ın yakın bir tarihte duyuracağı bu özellik, markaların tanınırlığı arttırmaları adına oldukça önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Twitter alışveriş özelliği; markaların ve firmaların satış yaptıkları ürünleri profillerine ekleyebilmelerine olanak sağlayacak.

Yeni özellik için görkemli bir etkinlik düzenlenecek

Twitter alışveriş yapabilme olanağı sağlayan yeni eklentisiyle sık sık gündeme gelmişti. Birçok kullanıcı dünya çapında milyonlarca kullanıcı sayısına erişen Twitter’ın e-ticaret alanına giriş yapması konusunda beklentilerini dile getirmişti. Bu talepler doğrultusunda Twitter son dönemin trendine uyarak kullanıcılarını uygulama içi alışveriş olanaklarıyla buluşturacak.

Bir süredir planlaması yapılan ve deneme çalışmalarının sürdürüldüğü Twitter alışveriş özelliği, 28 Kasım tarihinde hayata geçecek. Twitter, bu tarihte yeni özelliğini tanıtmak için oldukça iddialı bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Etkinlik, Twitter üzerinden canlı yayınla kullanıcılara ulaştırılacak ve yeni özelliğin tanıtımı yapılacak

Twitter alışveriş özelliğinin tanıtımı etkinliğine dünyaca ünlü şarkıcılar ve tanıdık simalar da katılacak. Canlı yayınla gerçekleştirilecek etkinlikte ünlü şarkıcı Jason Derulo’nun yer alması bekleniyor. Twitter tarafından yapılan açıklamalar kullanıcılarda yüksek düzeyde beklenti oluşmasını sağlarken etkinlikte sürpriz isimlerin de yer alması bekleniyor.

Twitter’ın yeni özelliğini tanıtacağı canlı yayın etkinliği, Twitter ve Walmart iş birliğiyle gerçekleştirilecek. Etkinlik içerisinde birçok ünlü ismin yer almasının yanı sıra çeşitli ürünlerin tanıtımları da yapılacak. Ayrıca kullanıcılara bu ürünler arasından yapılan çekilişlerle ödüller dağıtılması da bekleniyor.

Başlangıçta sadece iOS cihazlar ve masaüstü kullanıcıları için olacak

Twitter uygulama içi alışveriş özelliği, şimdilik masaüstü ve iOS cihazlarda kullanılabilecek. Kısa bir süre sonra özeliğin Android cihazlarda da kullanıma açılması bekleniyor. Alışveriş özelliğine ilişkin video tanıtımı gerçekleştiren Twitter, bu tanıtımda yeni özelik hakkında çeşitli ipuçları verdi. Söz konusu videodan alışveriş özelliği hakkından bazı çıkarımlar yapmak mümkün.

Twitter uygulama içi alışveriş özeliğini tanıttığı videoda yeni özellik hakkında şu ipuçlarını kullanıcılarla paylaştı:

  • Uygulama arayüzünde farklı bölümler yer alıyor.
  • Markalar ve firmalar video canlı yayın yapabilecek
  • Markalar ve ürünleri için çevrimiçi bir katalog arayüze konumlandırılmış
  • Arayüz içerisinde tweet akışı takip edilebilecek

Tüm bu ön izlenimlerin dışında yeni özellik hakkında en kesin bilgileri almak isteyen kullanıcılar, 28 Kasım tarihinde düzenlenecek olan etkinliği takip edebilecek.

Sadece markalar canlı yayın yapabilecek

Twitter uygulama içi alışveriş özelliğinden sadece markalar ve firmalar yararlanabilecek. Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre özeliğin test süresi boyunca sadece marka ve firmalar ürün tanıtımı gerçekleştirebilecek. Ayrıca yine marka ve firmalar canlı yayınlarla hedef kitlelerine ulaşım sağlayabilecek.

Twitter’ın alışveriş özelliğiyle gelir ve reklam modelini tekrardan düzenlemesi bekleniyor. Özelikle kullanıcılardan gelen tepkiler doğrultusunda, Twitter uygulama içi alışveriş özelliğinin önü daha önce açılmıştı. “Shop Module” adlı pilot bir uygulamayla alışveriş özelliğini test eden Twitter, yeni özellikte canlı yayın gibi dikkat çekici güncellemelere yer verecek.

Twitter’ın bahşiş özelliği Android cihazlarda da kullanılabilecek

Twitter alışveriş özelliğine ek olarak bir başka yeniliği de Android cihazlar için getiriyor. Daha önce iOS cihazların kullanımına açılan “Bahşiş” özelliği Android cihazlarla da buluşacak. Eylül 2021’de iOS cihazların kullanımına açılan bahşiş kavanozları yeni güncellemeyle birlikte Android cihazlar için de uygun olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu