Haberler

Twitter ücretli mi olacak? Twitter “Süper Takip” nedir?

Twitter ücretli mi olacak? Sorusu özellikle birkaç ay önce Twitter’ın “Süper Takip” programını açıklamasıyla birlikte kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Süper Takip özelliği, genel olarak Twitter’ın ekosistemine finansal bir özellik eklemesi olarak yorumlanırken, bu özellik sayesinde kullanıcıların takip etmek istediği içeriklere ulaşması da daha kolay olacak. Bu kapsamda Twitter ücretli olacak şeklinde yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığını söylemek mümkün olmakla birlikte arzu eden kullanıcılar ödeme yapacağı da belirtilmelidir. Süper Takip özelliğine göre kullanıcılar, ürettiği içerikleri beğendikleri ya da takından takip etmek istedikleri diğer kullanıcıların içeriklerine aylık ücret ödeyerek ulaşabilecek. Bu özeliğin Twitter tarafından uygulama koyulmasıyla birlikte Twitter ücreti ne kadar? Şeklinde soruların cevap oldukça merak edilmeye başladı.

Twitter Ücretli mi Olacak?

Twitter ücretli mi olacak? Sorusuna Süper Takip özelliği kapsamında cevap vermek gerekirse, uygulamanın ücretsiz olarak kullanılabileceği belirtilmelidir. Buna karşın üzerinde durulduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden uygulamanın eskiden olduğu gibi kullanılması da mümkün. Twitter tarafından Süper Takip özelliği kaliteli içerik üreticileri için bir gelir modeli olarak düşünülmüş.

Süper Takip özelliğiyle birlikte kaliteli içerik üreten ya da daha geniş takipçi sayılarına sahip olan Twitter kullanıcıları Twitter üzerinden gelir elde edebilecek. Bu özelikle birlikte Twitter ücretli olarak yeni bir gelir modeliyle donatılmış olacak. Dolayısıyla Twitter’a yönelik çok uzun süredir içerik üreticileri tarafından yapılan herhangi bir gelir modelinin olmaması eleştirisi de giderilecek. Twitter kullanıcılarının merak ettiği bir diğer önemli konu da aylık olarak ödenecek abonelik ücretlerinin ne kadar olacağı.

Twitter Ücreti Ne Kadar?

Twitter ücreti ne kadar olacak sorusu bu kapsamda kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Twitter tarafından yapılan açıklamalarda abonelik ücreti üç farklı üyelik tipine göre belirleneceğine değinildi. Bu kapsamda 2,99, 4,99 ve 9,99 Dolar olarak belirlenen abonelik ücretleriyle kaliteli içerik üreticileri gelir elde edebilmesi mümkün hale gelecek. Aynı zamanda abonelik elde eden kullanıcılar sadece Süper Takipçilerine özel içerikler üreterek paylaşım yapabilecek. Önümüzdeki dönemde detayları göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu