Haberler

Sosyal medya hesaplarınız için ücretsiz hazır animasyonlar oluşturun

Markalar için sosyal medya hesaplarının önemli her geçen gün artıyor. Neredeyse her sektör hedef kitlesine sosyal medya platformları aracılığıyla ulaşmaya çalışıyor. Elbette bu süreci iyi yönetmek, stratejik yöntemler uygulamak, sosyal medya ve dijital itibar açısından önem taşıyor.  Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube ve Pinterest gibi platformlar üzerinden yeni müşterilere ulaşmak isteyen markalar kullanıcıların dikkatini çekecek çalışmalar yapmak durumundalar. Bu süreçte markaya özgü ücretsiz hazır sosyal medya animasyonları hazırlamak ve bunları paylaşmak kullanıcıların dikkatini çekebilecek önemli öğeler arasındadır.

Ücretsiz animasyon yapma

Ücretsiz animasyon yapma programları kullanıcılara farklı hazır animasyonlar sunarken, birçoğu bunları oldukça kolay düzenleyebilmek için çeşitli kullanım avantajları sunuyor. Jitter hazır animasyon şablonlarıyla, 2D animasyon yapma programı olarak öne çıkıyor. Markalar ve bireysel kullanıcılar için yeni ancak etkili bir ücretsiz animasyon yapma programı olan Jitter’in oldukça kolay bir kullanımı bulunuyor.

Hazır animasyon şablonları

Online animasyon yapma sitesi

Etkileyici ve dikkat çekici animasyonlu videoları kolaylıkla hazırlamanın yanı sıra videolarda dikkat çekici metinler kullanmak önemlidir. Harekete geçirici ve satış getirebilecek çeşitli metinler, hazırlanan animasyon videonun daha fazla görüntülenme almasını sağlayacaktır. Sadece animasyonlu video içerisinde yer alan metinler değil, açıklamaya yazılacak ve kullanılacak hashtaglerde animasyonlu videonun daha geniş kitlelere erişmesini sağlayacaktır.

Online animasyon yapma sitesi olarak öne çıkan Jitter’in temel planını kullanmak ücretsiz fakat bazı kısıtlamalar bulunuyor. Sınırsız proje üretebiliyorsunuz fakat hazırladığınız animasyonlu videolar filigranlı geliyor. Jitter’i yıllık 36 Dolara veya aylık 6 Dolara filigransız ve HD olarak kullanmak mümkün olabiliyor.

Jitter ücretsiz denemek için resmi web siteleri https://jitter.video/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Animasyon Programı Yapma Türkçe Ücretsiz

Animasyon programı yapma Türkçe ücretsiz programlarıyla kaliteli animasyonlar oluşturmak mümkün. 2d ve 3d animasyon yapmak için ücretsiz animasyon yapma programlarını kullanabilirsiniz. Pek çok alanda gerekli olan bu tür animasyonlarda ücretsiz programlar edinmek oldukça faydalı olacaktır. Animasyon programı listesinde bulunan herhangi bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde edinilecek uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Syfing Stüdyosu
  • Animaker
  • Dijital Flipbook
  • Blender
  • Powtoon
  • K-3D
  • OpenToonz
  • Pencil2D

Bu ve bunun gibi ücretsiz animasyon yapma programı tercih edilebilir ve basit, eğlenceli animasyonlar oluşturulabilir.

Animasyon Programı Yapma Ücretsiz

Animasyon programı yapma ücretsiz, birçok alan için gerekli olan animasyonların oluşturulmasına destek olmaktadır. Ücretsiz animasyon yapma programlarında herhangi bir ücret ödemeye gerek yok. Bu nedenle birçok kişi, bu uygulamaları tercih ederek iş yaşamında ya da gündelik hayat içerisinde eğlenceli ve özel animasyonlar oluşturabilmektedir. Ücretsiz olarak edineceğiniz bu programları güvenilir bir şekilde indirilebilir ve animasyonlarınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Özellikle sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde bulunan pek çok kullanıcı, bu programlar sayesinde takipçilerinin ilgisini çeken animasyonlar hazırlamaktadır. Animasyon oluşturmanıza yardımcı olan bu programların sayısı bir hayli fazladır. Fakat bazıları, kaliteli animasyon oluşturma noktasında yeterli olmadığı için hepsinin kullanışlı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Yüzden fazla ücretsiz animasyon yapma programından en başarılıları; Animaker, Pencil2D, OpenToonz, Syfing Stüdyosu, Animaker şeklinde sıralanabilir. Her bir uygulama, kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde animasyon oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ücretsiz Animasyon Yapma Programı

Ücretsiz animasyon yapma programı kapsamında yer alan programların her birinde kullanıcılara pek çok özellik sunuluyor. Bu programlarla ücretsiz bir şekilde 2d animasyon yapabilir, hatta animasyonlarınızı 3d haline de getirebilirsiniz. Animasyon videoları oluşturmak için kullanacağınız bu programlar, çizgi film oluşturmak için de tercih ediliyor.

Ayrıca filmlerde ve oyunlarda görülen animasyonların her biri, bu tarz programlarla hazırlandığı için bu programların yardımıyla pek çok alanda kullanılan animasyonlar hazırlanabilir. Ücretsiz uygulamaların büyük bir kısmı başlangıç ve orta düzey animasyonların hazırlanmasını sağlıyor. İyi animasyon programlarıyla, kısa sürede kaliteli ve eğlenceli animasyonlar oluşturabilirsiniz.

2d Animasyon Yapma Programı Ücretsiz

2d animasyon yapma programı ücretsiz kapsamında yer alan programlardan ön plana çıkanlarını şu şekilde sıralamak olanaklı:

OpenToonz

2d animasyon yapılmasını sağlayan en başarılı uygulamalardan biridir. Açık kaynaklı olmasından ötürü kodları düzenlenerek program çok daha iyi hale getirilebiliyor. Bu programla akademik çalışmalar birleştirilebilir, eğitici videolar hazırlanabilir. Ücretsiz animasyon yapma programları kapsamından yer alan OpenToonz ile basit ve eğlenceli animasyonlar hazırlamak da mümkün.

Animation Paper

En iyi 2d animasyon programlarından biri olan Animation Paper; film yapımcıları, profesyonel animasyoncular tarafından kullanıldığı için oldukça fazla rağbet görüyor. Uygulama, ayrıca oyun geliştiricileri tarafından da tercih ediliyor. Kullanması basit ve çok hızlı olduğu için animasyoncular, programdan yararlanarak kaliteli animasyonlar oluşturuyor.

Synfig

Ücretsiz animasyon yapma programı Synfig, yeni ürünler içerisinde yer alan en kapsamlı programlardan bir tanesi. Ücret ödenmeyen uygulama için bağış yapmak olanaklı. Pazarlama sektöründe kullanılan uygulama ile çizgi film üretmek de olanaklı. Eğitim odaklı videolar hazırlanmasını da sağlayan uygulama oldukça rağbet görüyor.

Animasyon videoları için tercih edilebilecek bu uygulamalar, başarılı bir şekilde 2d animasyonların hazırlanmasını sağlıyor.

3d Animasyon Programı Yapma Ücretsiz

3d animasyon programı yapma ücretsiz, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 3d animasyonlar, ücretsiz animasyon programlarıyla kısa sürede oluşturulabilmekte. Kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek 3d ücretsiz animasyon yapma programları şu şekilde sıralanabilir:

K-3D

Tasarımcılar ve sanatçıların tercih ettiği K-3D, esnek eklentilere sahip. Kolay kullanım sunan program, ücretsiz animasyon yapma uygulamaları içerisinde yer alıyor. Profesyonellere de hitap eden uygulama, oyuncak tasarımı gibi konularda kullanıcılara destek oluyor. Anime stüdyosu gibi alanlarda da tercih edildiği için önemli çalışmalara imza atmak gibi bir göreve sahip olduğunu söylemek olanaklıdır.

Blender

1998 yılında çıkarılan ve animasyon programları içerisinde en çok rağbet görenlerinden biri olan Blender, farklı sektörlerde kullanılıyor. Üç boyutlu modeller, hareketli grafiklerin üretilmesini sağlayan uygulamaya erişim tamamen ücretsiz. Genellikle başlangıç seviyesi kullanım için uygun olduğundan çoğunlukla öğrenciler tarafından tercih ediliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu