Haberler

Kasiyersiz Starbucks devri başladı

Kasiyersiz Starbucks, oldukça yenilikçi bir anlayışla New York’ta açıldı. 25 Kasım’da hizmete girecek olan Starbucks, müşterilerin kasada sıra beklemesini engelleyecek bir sisteme sahip. Baristaların kahve yapmaya devam edeceği kasiyersiz Starbucks ile ünlü kahve devi, özellikle pandemi döneminin getirdiği sıkıntılara bir çözüm bulmayı hedefliyor. Geliştirilen sistem sayesinde kahve satın alma işlemlerinin çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ilerlemesi mümkün. Kasiyersiz Starbucks ilk olarak New York’ta açılmış olmasına rağmen ikinci şubenin de açılması planlanmış durumda.

Amazon Go ile iş birliği

Amazon Go ile iş birliği içerisinde bulunan Starbucks, efektif çözümlerle müşterilerinin fazladan bekleme sürelerini de minimuma indiriyor. Teknolojinin getirdiği olanaklardan yararlanan ünlü kahve devi, müşterilerinin sisteme geçiş sırasında zorlanacaklarının farkında. Bu nedenle sisteme alışana kadar müşterilere Starbucks çalışanları destek olacak. Böylelikle müşteriler, ne yapmaları gerektiğini de öğrenmiş olacaklar.

Kasiyersiz Starbucks’a gidip kahve almak isteyen kişiler, genel olarak şu adımları takip ederek kahvelerine ulaşabilecek:

  • Starbucks mobil uygulaması üzerinden, istenilen içecekler için ön sipariş verilecek.
  • Ardından tezgahın üzerinde yer alan ekrandan, içeceklerinin hangi barista tarafından yapıldığını görecekler.
  • Amazon uygulamasından bir mağaza kodu kullanılması, Amazon Go uygulamasından yararlanılmasını olanaklı hale getirecek.
  • İçecekleri alan müşteriler, mağaza oturabilecek.

Yukarıdaki adımların her biri, kasiyersiz Starbucks dahilinde içecek sipariş vermek ve bu siparişleri almak isteyen müşterilerin izlemesi gereken adımlar. Kasada sıra bekleme sorununa bir çözüm getirmeyi hedefleyen sistem, içecek siparişinin mobil uygulama üzerinden hızlı ve sorunsuz bir şekilde verilmesini olanaklı hale getiriyor.

İlk kasiyersiz Sturbucks 25 Kasım’da hizmete başlıyor

Amazon Go ile iş birliği içerisinde bulunan Starbucks, müşterilerine en iyi deneyimi sunabilmek adına yoğun bir çalışma içerisinde bulunuyor. New York’ta açılan ilk kasiyersiz Starbuck’ın, 25 Kasım’da hizmete gireceği biliniyor.

İkinci kasiyersiz kafe New York Times binasında açılacak

İlkinin 25 Kasım’da hizmete girmesinden sonra, ikinci kasiyersiz Starbucks şubesi de açılacak. İkincisi, Manhattan’da bulunan New York Times binasında açılacak. Pandeminde etkilenen şirketlerden biri olan Starbucks, 400 mağazasını kapatmayı ve kahve tüketiminin yoğun olduğu illerde dükkan açmayı düşünüyor.

Baristalar kahve yapmaya devam edecek

Kasiyersiz Starbucks şubelerinde, barıştalar kahve yapmayı sürdürecek. Bu açıdan, diğer Starbucks mağazalarıyla kasiyersiz mağazalar arasında bir fark yok. Fakat kasa önünde sıra bekleme durumu, kasiyersiz Starbucks’larla tarihe karışacak. Birçok şirket de bahsi geçen sisteme geçiş yapacak gibi duruyor.

Pandemi döneminde, özellikle kafelerde yaşanan sorunlar, birçok işletmenin yenilikçi çözümler üretmesini zorunlu kıldı. Ayrıca müşterilerin de bu dönemde kafelere gitme konusunda büyük tedirginlikleri oluştu. Bu nedenle ünlü kahve devinin yanı sıra birçok işletmenin de bu sisteme geçiş yaparak kasada sıra bekleme devrini bitireceği düşünülüyor.

Kasada sıra bekleme devri bitiyor

Amazon Go ile iş birliği yapan ve müşterilerinin kasada sıra beklemesini önleyen atılımlarda bulunan Starbucks, ilk kasiyersiz mağazasını 25 Kasım’da faaliyete geçiriyor. Bu bağlamda, belirtilen lokasyonda yer alan Starbucks’a giden müşteriler, siparişlerini Starbucks’un mobil uygulaması üzerinden verebilecek.

Ön siparişlerini veren müşteriler, mağazaya gidip kısa sürede siparişlerine erişebilecek. Bunun için kasada sıra beklemeleri de gerekmeyecek. Her şeyin hızlı bir şekilde yapıldığı günümüz dünyasında ünlü kahve devi tarafından uygulanacak sistem oldukça değerli. Bu nedenle şimdiden, kasiyersiz Starbucks şubelerindeki hizmetlerin ilgi çekeceği düşünülüyor.

Hizmetlerden yararlanacak müşterilerin geri dönüşleri bir hayli önemli. Yapılan geri dönüşler, sistemin ne kadar beğenildiğini gözler önüne serecek. Böylelikle Starbucks’ın farklı şubelerle hizmetini geniş bir kitleye ulaştırması da olası görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu