Haberler

Adam Mosseri: “Artık fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz”

Adam Mosseri, birçoklarının yakından takip ettiği gibi Instagram olarak bilinen ve fotoğraf ile video paylaşımını mümkün kılan sosyal medya uygulamasının CEO’su. Instagram ile ilgili yaptığı açıklamalar, birçoklarının dikkatini çekmişti. İlk kurulduğu zamanlarda fotoğraf paylaşımı odaklı olan Instagram, Adam Mosseri tarafından da ifade edildiği üzere artık fotoğraf paylaşımından çok daha ötesini vadediyor. Şirketin yaklaşımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Instagram CEO’su Adam Mosseri, kare ya da fotoğraf paylaşım uygulaması olmadıklarını belirtti. Eğlendirilmek için Instagram’a giren kullanıcılar, bu konuda farklı seçeneklerle karşılaşıyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri Instagram ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Instagram CEO’su Mosseri: “Artık fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz.” cümlesiyle şirketin yaklaşımını özetlemiştir. Adam Mosseri, konuyla ilgili açıklamalarına devam ederek çok daha detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Bilindiği üzere Instagram, kullanıcılara pek çok farklı seçenek sunmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımı, profesyonel satış seçenekleri başta olmak üzere birçok imkânı kullanıcılarına sunan Instagram, günümüzde fotoğraf paylaşımı uygulamasından çok daha ötesi olarak görülmektedir. Mosseri, kullanıcıların platforma artık eğlendirilmek için geldiğini ifade ederken bu konuda tek olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Alan ile ilgili ciddi bir rekabetin bulunduğunu belirten Mosseri, Tiktok’un büyük; Youtube’un ise daha da büyük olduğunun altını çizdi. Rekabet ortamında ayakta kalabilmek için Instagram’ın bu yönünün de değişmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Mosseri, daha fazla öneri göstermenin gerekliliğini ifade etti.

Instagram, Artık Sadece Fotoğraf Paylaşımı Yapılan Bir Uygulama Değil

Instagram CEO’su Mosseri: “Artık fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Adam Mosseri tarafından yapılan açıklama, birçok insanın konunun derinliklerini merak etmesine neden oldu. Sözlerine, ilerleyen dönemlerde videoyu daha yoğun olarak benimseyeceklerini belirten Mosseri, Instagram’ın biraz daha Tiktok’a benzeyeceğinin altını çizdi.

Reels, alışveriş ve hikayeler benzeri özelliklerin bulunmasıyla Instagram’ın çok daha zengin bir içeriğe sahip olacağını belirtmek olanaklıdır. Bu durum, platformun fotoğraf paylaşımından çok daha ötesini kullanıcılarına sunacağını göstermektedir. Platformda özellikle videoya ağırlık verilecek olması, Instagram’ın Tiktok’a benzemesini de mümkün kılacak gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu